Komentari 26

Pašalić debitirao, Kramarićevi opet slavili, Sammirovi u 2. ligi

1

Mario Pašalić napokon je dočekao debitantski nastup u dresu Milana u pobjedi nad Pescarom. Andrej Kramarić igrao je svih 90 minuta za Hoffenheim koji je postao pravi hit Bundeslige

Više od dva mjeseca nakon što je potpisao za Milan, mladi hrvatski nogometni reprezentativac Mario Pašalić napokon je debitirao za slavni talijanski klub koji je zadržao treće mjesto prvenstvene ljestvice, pet bodova iza vodećeg Juventusa.

"Rossoneri" su u 11. kolu Serie A pobijedili Pescaru na San Siru 1-0 golom Giacoma Bonaventure iz 49. minute, a Pašalić je u igru ušao 13 minuta poslije umjesto Mbayea Nianga. Zanimljivo je kako je imao stopostotnu točnost u dodavanjima (19/19) te jedan udarac koji je završio u okviru. Robert Murić ostao je na klupi kod gostujućeg sastava.

"Čekao sam na ovaj trenutak dugo vremena, ali danas sam stvarno uživao. Sjajan je osjećaj vratiti se! Važna tri boda, bravo dečki!", napisao je Pašalić na Facebooku.

I waited on this moment long period,but today,I really enjoyed. Great feeling to be back! 😁😁😁 Important 3 points ✅ Bravi ragazzi! @acmilan

Posted by Mario Pašalić on 30. listopada 2016

- Pašalić je, kao i ostali igrači koje kupuje Chelsea, talentiran mladi igrač s velikom perspektivom. Imao je dosta problema s ozljedama, ali je jako dobar igrač - pohvalio je hrvatskog veznjaka predsjednik uprave Milana Adriano Galliani.

U prvoj utakmici nedjeljnog programa na "čizmi" Genoa je na gostovanju kod Atalante izgubila 3-0 (dva gola Jasmina Kurtića i jedan Alejandra Gómeza. Momčad hrvatskog trenera Ivana Jurića ostala je tako na devetoj poziciji ljestvice, dok je ugodno iznenađenje iz Bergama napredovalo na šesto.

Andrej Kramarić odigrao je svih 90 minuta u domaćoj pobjedi Hoffenheima nad Herthom 1-0 zahvaljujući golu Niklasa Sulea iz 31. minute. Hoffenheim je tako skočio na treće mjesto sa samo četiri boda manje od vodećeg Bayerna

Bod iza Kramarićeve momčadi nalazi se Köln koji je s igračem više od 58. minute i uz promašeni penal pobijedio HSV kod kuće 3-0, a Alen Halilović utakmicu je odgledao s klupe za pričuvne igrače gostiju. Hamburžani su sa svega dva osvojena boda posljednji na ljestvici Bundeslige nakon devet kola.

Sammirovu je klubu Hangzhou Greentownu u posljednjem kolu kineske Super lige igrala samo pobjeda kako bi se spasio od ispadanja, no nije uspio.

Bivši hrvatski reprezentativac asistirao je za vodstvo svoje momčadi protiv Yanbian Fudea, no završilo je 2-2 pa će najplaćeniji hrvatski nogometaš sljedeće sezone igrati u drugom razredu kineskog noogmeta.