Komentari 7

Petković je postigao četiri gola, za Metalac igrao Dumitru Mitu!

1

U visokoj pobjedi Dinama s četiri se gola istakao Petković, dva je dodao mladi napadač Baturina, a po jednom su precizni bili Kapitanović, Doumbia i Dilaver

Dinamo je, za vrijeme reprezentativne pauze, odigrao jednu prijateljsku utakmicu; modri su bili gosti osječkog Metalca kojeg su u bitno oslabljenom sastavu svladali 9:0. U visokoj pobjedi Dinama s četiri se gola istakao Petković, dva je dodao mladi napadač Baturina, a po jednom su precizni bili Kapitanović, Doumbia i Dilaver. Zanimljivo, boje Metalca u prvih 35 minuta branio je i nekadašnji igrači Dinama, danas 43-godišnji Dumitru Mitu koji je po izlaska s terena u 25. minuti dobio velike ovacije.

Zagrepčani su poveli u 18. minuti. Mladi junior Bagarić prošao je po desnoj strani, pronašao Petkovića koji precizno pogađa za vodstvo modrih. Ista kombinacija Bagarić - Petković urodila je plodom i u 35. minuti, opet je Bagarić asistirao, a Petković matirao domaćeg vratara. Samo tri minute kasnije već je bilo 3:0, lijepo su kombinirali Olmo i Kapitanović (igrač Dinama 2) koji je uspješno završio lijepu akciju modrih...

Početak drugoga dijela donio je nekoliko promjena u modroj momčadi, ali i novi pogodak Dinama. Bruno Petković sada je preuzeo ulogu asistenta, dok je za 4:0 iz blizine precizan bio Doumbia. Već u 56. minuti 'pukla je petarda', Petković je prvo iznudio kazneni udarac, a onda sam s bijele točke zabio za prvi hat-trick u modrom dresu. Do kraja utakmice Baturina je zabio još dva gola, Petković svoj četvrti na utakmici, a jedan iz penala dodao i Dilaver...

Strijelci: 0:1 - Petković (18), 0:2 - Petković (35), 0:3 - Kapitanović (38), 0:4 - Doumbia (49), 0:5 - Petković (56-11m), 0:6 - R. Baturina (68), 0:7 - Petković (74), 0:8 - Dilaver (76-11m), 0:9 - R, Baturina (77).
Dinamo (4-3-3): Zagorac - Tomašković, Lešković, Perić, Musa - T. Krizmanić, Doumbia, Olmo - Kapitanović, Petković, Bagarić (još su igrali: Klemenčić, Theophile, Dilaver, R. Baturina, Julardžija).