Komentari 7

'Pjesnici' i dalje bez pobjede u HNL-u: Istra 1961 izborila remi

1

Zagreb i Istra 1961 podijelili su bodove odigravši 1-1 u jedinoj nedjeljnoj utakmici šestog kola MAXtv Prve lige. Za "pjesnike" je zabio Krovinović, a za Istru Žižić

Niti nakon šest kola trener Nikola Vincetić i predsjednik Dražen Medić još uvijek nisu pronašli način kako ostvariti pobjedu u ovoj sezoni MAXtv Prve lige. Po kišnom vremenu u Kranjčevićevoj nogometaši Zagreba i Istre 1961 odigrali su neodlučeno (1-1).

Oba gola pala su u drugom poluvremenu. Zagreb je poveo u 47. minuti preko Filipa Krovinovića koji je lijepo poentirao s desne strane šesnaesterca. Prednost "pjesnika" trajala je do 62. minute i prvijenca Nikole Žižića iz gužve pred golom Zagreba.

Domaćini su u samoj završnici imali dvije dobre prilike Muića te Krovinovića za pobjedu, ali ispriječio se vrlo dobri golman Istre Vanja Iveša.

Nakon šest kola Istra je devetim osvojenim bodom ostala na trećem mjestu ljestvice s tri boda iza vodećeg i dva iza Splita, dok je Zagreb zakovan za dno s tri boda. U sljedećem kolu Zagreb ide u goste Slaven Belupu, a Istra dočekuje Dinamo.