Komentari 8

Pobjeda Osijeka kao poklon Kohorti, 'nula' Istre i Zagreba

5

Nogometaši Osijeka Kohorti su za 25. rođendan poklonili 1-0 pobjedu nad Zadrom golom Kvržića u 21. minuti. Istra 1961 i Zagreb u Puli su odigrali bez golova

Prvim subotnjim utakmicama Osijeka i Zadra te Istre 1961 i Zagreba nastavljeno je 27. kolo HNL-a, a gosti nisu imali previše razloga za slavlje.

Osijek je na najbolji način proslavio 25. rođendan svojih vjernih navijača, Kohorte, poklonivši joj 1-0 pobjedu nad Zadrom. Važna tri boda u borbi za ostanak u prvoligaškom rangu donio je Kvržić, koji je u 21. minuti zabio iz polukontre. Iako su gosti pokušavali doći do izjednačenja u Gradskom vrtu to se ipak nije dogodilo te im na devetom mjestu slijedi teška borba za zadržavanje prvoligaškog statusa.

Takav status sve manje je izglednija opcija za nogometaše Zagreba, koji i dalje ne uspijevaju doći do pobjede. Posljednjeplasirani 'pjesnici' došli su do boda u Puli kod osmoplasirane Istre odigravši bez golova. Istra je dominirala kroz cijelu utakmicu, no napadi nisu urodili plodom.

U 19 sati igraju Hajduk i Cibalia te Lokomotiva i Slaven Belupo.