Komentari 19

Početak iz snova: Tri boda i tri komada Latviji u Rigi

17

Hrvatska je u prvom kolu kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2012. godine pobijedila Laviju 3-0. Strijelci za Hrvatsku bili su Petrić, Olić i Srna...

Samo da dobro krenemo, priželjkivali su svi uoči kvalifikacija i prvog susreta protiv Latvije u Rigi. Mučili smo se, mučili i to do 43. minute i Petrićevog gola. Zasluženo smo poveli. Jer Hrvatska je od prve minute zagospodarila travnjakom. Redale su se akcije ispred gola Latvije. No nije Hrvatska opasnije zaprijetila sve do tog gola Petrića, koji je uglavnom do tada 'prosipao' lopte. Slaven Bilić mogao je biti zadovoljan nakon prvog dijela. Možda ne toliko zbog igre. Zabili smo i znalo se da će se Latvija morati 'otvoriti'. A do tada su domaćini igrali disciplinirano. Povukli su se i igrali na kontre. Nisu opasnije zaprijetili, no nije se od njih niti očekivalo da će biti opasni.
Hrvatska je u drugi dio krenula onako kako je završila prvi. Ivica Olić! Petrić je sjajno nabacio, a Olić je zabio kraj nemoćnog golmana Latvije. Ostalo je samo dovršiti posao. No Hrvatska je ponudila domaćinu da se približi. Opasno je 'sijevalo' kraj hrvatskoga gola. Pogotovo kod pokušaja Verpakovskisa koji je glavom pogodio vanjski dio mreže. I kad su se Latvijci malo primirili, Srna je "bombom" u 82. minuti razveselio oko 200 hrvatskih navijača na stadionu. Prekrasan gol kao šećer na kraju.

LATVIJA - HRVATSKA 0-3 (Petrić 43, Olić 51, Srna 82)