Komentari 158

Brozović je s dva gola srušio Švicarce: Hrvatska blizu Eura!

Kad već ne ide A reprezentaciji, hrvatska U-21 nacionalna momčad oduševljava, a velik korak ka Europskom prvenstvu napravila je svladavši Švicarsku u Luganu 2-0!

Neuspjesi hrvatske A reprezentacije ipak se lakše podnose jer nas naši 'mini-kockasti' svako malo oduševljavaju.

Tako je U-21 reprezentacija, koju vodi Niko Kovač napravila veliki korak ka plasmanu na Europsko prvenstvo u Češkoj 2015. pobijedivši najvećeg konkurenta u skupini Švicarsku 2-0 u Luganu!

Mlade nogometaše do vjerojatno ključna tri boda u kvalifikacijama te do maksimalne četvrte pobjede odveo je Dinamov Marcelo Brozović, koji je s dva gola Hrvatskoj donio uvjerljivo prvo mjesto sa šest bodova prednosti i utakmicom više nad glavnim konkurentom.

I dok je u 'modrom' klubu često na meti kritika, Brozović se u sadašnjem dijelu kvalifikacija pokazao apsolutnim junakom U-21 reprezentacije stigavši danas do šest golova u kvalifikacijama.

No na ovakav scenarij u većem dijelu prvog poluvremena nije slutilo jer domaćini su bili ti koji su dominirali i prijetili po golu Olivera Zelenike, koji je uvelike zaslužan za našu netaknutu mrežu.

A onda iz prve prave prilike, Brozović je u 38. minuti iz slobodnog udarca zabio fenomenalan gol s 20-ak metara prebacivši loptu preko zida za 1-0 Hrvatske. U nastavku utakmice Hrvatska je pokazalo sasvim drugo lice te je prijetila preko Bručića, dok je Zelenika sjajno skinuo još jedan šut Buffa, ali i Freya.

Za veliko slavlje ponovo se pobrinuo Brozović, koji je u 76. minuti zabio za 2-0 uklizavši na loptu i nakon asistencije Šituma.

Hrvatska nakon nepotpunog 4. kola ima 12 bodova, šest više od Švicarske, koja ima i utakmicu manje, a sljedeća utakmica je uzvrat dviju momčadi 14. studenog u Hrvatskoj.

LIVE

90'+3 Gotova je utakmica. Hrvatska U-21 reprezentacija napravila je sjajan posao u Luganu svladavši favoriziranu Švicarsku 2-0 golovima Marcela Brozovića time nas približivši plasmanu na Europsko prvenstvo!

90' Iz igre je izašao junak Marcelo Brozović, a ušao Hrvoje Miličević

76' GOOOOOOLLL!!! Hrvatska vodi 2-0 protiv Švicarske! Strijelac je opet bio Marcelo Brozović, koji je na desnoj strani uklizao na loptu Vrsaljka

74' Zelenika spašava Hrvatsku! Naša obrana je ispala, a Frey se našao sam pred Zelenikom, koji skida čisti 'zicer'!

72' Hrvatska je bila blizu drugog gola, ali Bubnjićev topovski šut prošao je malo pored spojke stative i prečke

70' Iz igre je izašao Mateo Kovačić, a ušao je Filip Mrzljak

68' Hrvatska je zaprijetila preko Bručića, koji je nakon ubačaja Gorupeca s desne strane u 16-erac, pucao ravno u golmana Spiegela

57' Prva opasna prilika Švicarske u nastavku! Buff je pobjegao hrvatskoj obrani na desnoj strani te je opalio s ruba 16-erca, ali Zelenika je odbio udarac

46' Počelo je drugo poluvrijeme. Karlo Bručić je ušao umjesto Ante Rebića

45' Gotovo je prvo poluvrijeme. Hrvatska u Luganu protiv Švicarske vodi 1-0 golom Marcela Brozovića iz slobodnog udarca.

38' GOOOOOOLLL!!! Hrvatska vodi protiv Švicarske 1-0! Marcelo Brozović zabio je sjajan gol iz slobodnog udarca s 20-ak metara s lijeve strane prekrasno prebacivši zid za vodstvo gostiju!

35' Ante Rebić probio se po lijevoj strani, no njegov prizemni udarac u suprotni kut prošao je pored gola

22' Najveća prilika Švicarske! S lijeve strane se probio Ben Khalifa i ubacio na peterac za Buffa, koji puca ravno u Zeleniku

20' Nakon prvih 20 minuta Švicarska je pokazala više. Dominiraju terenom, napadaju, no nekoliko poluprilika, srećom, nije našlo put do našeg gola

1' Počela je kvalifikacija utakmice U-21 Švicarske i U-21 Hrvatske u Luganu