Komentari 132

Dinamo odškrinuo vrata LP-a, Ćorić pokazao da mora igrati

3

Dinamo je pobijedio u Albaniji 2-1 i obavio veliki posao. "Modri" su samo jedanput ispali u europskim pretkolima nakon slavlja u prvom ogledu, lani protiv Aalborga

Liga prvaka dolazi na Maksimir petu godinu, rekao je Drago Ćosić u sudačkoj nadoknadi u Albaniji. Dinamo je imao 2-1 protiv Skënderbeua, za Ćosića je to - gotova stvar. U 22. minuti utakmice protiv Moldea Drago je obavijestio gledatelje: "Gotova je priča u Norveškoj. Dinamo je za manje od pola sata osigurao playoff Lige prvaka!".

Naravno, Molde se vratio na 3-3 i umalo senzacionalno izbacio zagrebački klub. Dinamo je dominirao u Albaniji. "Modri" su pokazali da su za klasu bolja momčad, ali ono što Dinamo može, to ne može nitko drugi. U svoj toj dominaciji samo jedna pogreška i sve pada u vodu. Albanci su poveli, ali nisu imali snage za iznenađenje.

A iznenađenje bi bilo da Dinamo ne izbori Ligu prvaka. U Mamićevoj eri, Dinamo je samo jedanput ispao u europskim pretkolima nakon što je dobio prvu utakmicu, lani protiv Aalborga. "Modri" su slavili 1-0 na gostovanju u 3. pretkolu Lige prvaka. Danci su bili bolji na Maksimiru 2-0 te su izborili četvrto pretkolo Lige prvaka.

Zoran zove navijače

- Bili smo bolji. Mogli smo osigurati Ligu prvaka već ovdje. Nevjerojatno da nam zabiju iz prvog udarca. Moramo iskorištavati šanse jer neće ih uvijek biti ovoliko - rekao je Zoran Mamić nakon pobjede.

Dinamo ima sve u svojim rukama. Valjda je i Zoran shvatio da mali Ante Ćorić više ni sekunde ne smije provesti na klupi. Ono što je pokazao u pola sata koliko mu je trener dao u Albaniji, više je od Machadovih predstava u zadnje tri utakmice. Ćorić je zamijenio upravo Portugalca i pokazao o kakvom se igraču radi.

Dinamo je proigrao, Ćorić je zavladao sredinom terena, a slalom kroz četvoricu igrača i asistencija za Pivarića bila je šlag na kraju.

- Nadam se da će se Maksimir napuniti za uzvrat, kraj je godišnjih odmora. Ne igraju se svaki dan ovakve utakmice, pozivam sve da dođu - zaključio je Zoran Mamić.

Dinamov trener rekao je nakon utakmice kako je ambijent u Albaniji bio sjajan. Pun stadion navija od prve minute. Pravi nogometni spektakl. Suprotnost od onoga na Maksimiru. Na posljednjoj utakmici 2000 ljudi, kako je objavio Dinamo, iako su se tribine činile otužno praznijima.

Youtube

Mamić se nada da će Liga prvaka privući navijače. Dinamov trener nedavno je rekao da je igračima teško igrati u atmosferi u kojoj vam ljudi zvidže već u 10. minuti. Upravo je to možda opasnije i od albanskog Skënderbeua. Ako koja lopta zaluta u Eduardovu mrežu, pa krene pokoji zvidžuk i - evo panike. Nadamo se da neće.

Bilo bi zaista čudo da Dinamo ne izbori Ligu prvaka. "Modri" nikad nisu imali više sreće i nikad lakši put do skupina. Nakon pobjede protiv poluamaterske Fole Esch i Moldea u utakmici u kojoj je Dinamo umalo prosuo 3-0 i igrača više, zagrebački klub na zadnjoj je prepreci dobio najlakšeg mogućeg protivnika. Liga prvaka je blizu... Ovo valjda ni Dinamo ne može prosuti.