Komentari 5

Poms nije skroz zadovoljan, a Čabraja kaže: Nitko nas nije ovako izdominirao kao Osijek

Imali smo dijelove utakmice u drugom dijelu kojima nismo izgledali dobro, u kojima je izostalo našeg pritiska zbog čega je Lokomotiva imala nekoliko šansi, rekao je trener Osijeka

Razigraniji i raspoloženiji Osijek jako dugo nismo gledali. Definitivno najbolja predstava u sezoni. Bijelo-plavi su u sjajnoj utakmici pregazili Lokomotivu (4-1) i s trećom pobjedom u nizu zasjeli na drugo mjesto HNL-a.

Osijek na pripremama 02:57

Ta ista momčad je prije mjesec dana bila u provaliji. Ispali su iz Europe, gubili bodove i utakmice, negativa je obvila Gradski vrt, a ceh je platio Nenad Bjelica. Naslijedio ga je njegov pomoćnik Rene Poms pred kojim je bio jedan glavni zadatak. Nogometaši nisu preko noći zaboravili igrati nogomet, bilo je potrebno podignuti im samopouzdanje. A Austrijanac je u tome uspio.

Osijek: NK Osijek i NK Lokomotiva sastali se u 11. kolu Prve HNL

Osječani su danas letjeli terenom, stvarali šanse, zabijali i dominirali od prve minute. Bila je to rapsodija od igre, a konačno su i navijači mogli uživati nakon agonije na početku sezone.

- Kako nakon 4:1 pobjede naći nešto negativno? Krenuli smo agresivno kako smo i željeli. Prvo poluvrijeme bilo je odlično, no u nastavku sam vidio neke stvari koje mi se ne sviđaju i koje ćemo morati popraviti u treninzima. Imali smo dijelove utakmice u drugom dijelu kojima nismo izgledali dobro, u kojima je izostalo našeg pritiska zbog čega je Lokomotiva imala nekoliko šansi - rekao je Rene Poms nakon velike pobjede.

Nakon tri minute utakmice bilo je već 2-0. Zabijali su Barišić i Beljo, krajem prvog dijela precizan je bio Caktaš, a četvrti je djelo Kleinheislera.

- Naravno da nam je želja da budemo dominantni u utakmici, pogotovo kada igramo na svome terenu. To je stil kojim želimo igrati svih 90 minuta utakmice i radit ćemo da dođemo na tu razinu.

Silvijo Čabraja pokušao je na sve načine podignuti momčad, ali teško je nešto napraviti kad već nakon tri minute gubiš 2-0. Raspali su se i bili totalno nemoćni u napadu u prvom dijelu. Kako je utakmica odmicala, dizali su se, ponajviše jer je Osijek spustio tempo, a počasni gol zabio je Vasilj.

- Apsolutno zaslužena pobjeda Osijeka. Utakmica je bila odlučena već u 3. minuti kod 2:0 za Osijek. Nažalost, nismo izdržali da ostane taj rezultat do poluvremena i da u nastavku pokušamo nešto napraviti. Bila je ovo definitivno naša najslabija utakmica ove sezone. Osijek je nakon ranog vodstva narastao, bio trkački raspolože, jak u duelu. Teško se bilo vratiti iz tog ponora... Definitivno nas nije nitko ovako izdominirao ove sezone, sve što smo izgubili smo s golom razlike - kazao je trener Lokomotive.