Komentari 42

Korejci su savladali Portugalce i plasirali se u osminu finala SP-a

3

Portugalci su odlično otvorili utakmicu i golom Horte poveli. Izjednačio je u 27. minuti Kim Young-Gwon. Pobjedu je donio Hwang Hee-Chan poslije sjajne kontre Sona

Nogometaši Južne Koreje u fantastičnoj utakmici savladali su Portugal s 2-1 i osigurali si ulazak u osminu finala SP-a u Katru. Do toga su strepili do zadnje sekunde jer su Urugvajci vodili 2-0 protiv Gane, ali unatoč istom broju bodova, ispali su zbog lošije gol razlike.

Za transfer u Leipzig Gvardiol je roditelje počastio kućom! A recept za uspjeh stoji mu u sobi

Portugal je rano poveo, Horta je sjajno zabio već u 5. minuti nakon što ga je proigrao Dalot. Nisu se Korejci predavali, štoviše, napadali su, ali nisu mogli zabiti. Kao niti Portugalci, predvođeni Ronaldom.

FIFA World Cup Qatar 2022 - Group H - South Korea v Portugal

U 27. minuti izjednačio je Young-Gwon Kim nakon kornera u kojem je lopta baš pogodila Ronalda. Na odmor se otišlo s 1-1.

U nastavku su obje momčadi krenule uspavano, bez previše prijetnji. Portugalski trener izvadio je najbolje igrače da ih sačuva za osminu finala, a to se pokazalo kao odlična prilika za Korejce.

Korejski junak je postao Hee-Chan Hwang koji je sjajno zabio nakon što je Son povukao kontru i proigrao ga u matnu situaciju. Napadač je zabio gol koji se pokazao kao važan za prolazak skupine.

Svjetsko prvenstvo u Katru, Treće kolo 16.00 , Education City Stadium, Al Rayyan
Južna Koreja
Young-Gwon Kim 27', Hwang Hee-Chan 90'+1
2 : 1
Portugal
Horta 5'
90'+6

Gotovo je, Južna Koreja je savladala Portugal! Ova pobjeda ih vodi u osminu finala, ali samo ako Urugvaj ne zabije još jedan gol Gani.

91'

Hwang Hee-Chan je dobio žuti karton zbog skidanja dresa.

90'+1

Goooooooooooool! Koreja vodi 2-1! Strijelac je Hwang Hee-Chan! Son je sjajno poveo kontru i došao s loptom do šesnaesterca Portugala. Proigrao je Chana koji je sjajno matirao golmana Portugala!

90'

Igra se šest minuta nadoknade.

86'

Korejanci pokušavaju u posljednjem dijelu utakmice napasti Portugalce i zabiti pogodak koji bi im donio prolaz i osminu finala SP-a.