Komentari 36

Pobjeda Kauboja! Cindrić nova zvijezda, Horvat je zabio osam

17

Hrvatska je u posljednoj pripremnoj utakmici pobijedila 24-22 Crnu Goru i tako u Francusku putuje u pozitivnoj atmosferi. Briljirao je Zlatko Horvat, koji je zabio osam golova, Cindrić je zabio 6, a na golu je sjajan bio Stevanović

U posljednjoj pripremnoj utakmici za Svjetsko prvenstvo rukometaši Hrvatske u ponedjeljak su u Umagu na Croatia Cupu svladali Crnu Goru s 24-22 (11-7).

Nakon što su Tunisu zabili 35 golova, hrvatski rukometaši protiv Crne Gore nisu bili tako raspoloženi. "Kauboji" su stalno bili u prednosti, u prvom dijelu u nekoliko navrata imali su tri pogotka viška, a u nastavku do četiri gola prednosti.

U prvom poluvremenu najraspoloženiji je bio Luka Cindrić s pet golova, dok se u drugom dijelu istaknuo Zlatko Horvat sa sedam pogodaka.

Na kraju, Horvat s osam i Cindrić sa šest golova bili su najefikasniji u redovima Hrvatske, dok su kod Crne Gore najbolji bili  Nemanja Grbović sa šest i Vladan Lipovina sa pet pogodaka.

Dan ranije Hrvatska je pobijedila Tunis sa 35-30, dok su u subotu Crna Gora i Tunis odigrali 31-31.

Svjetsko prvenstvo u Francuskoj na rasporedu je od 11. do 29. siječnja. Hrvatska se nalazi u skupini C sa Njemačkom, Bjelorusijom, Mađarskom, Čileom i Saudijskom Arabijom, a četiri najbolje reprezentacije plasirat će se u osminu finala SP-a. Prvu utakmicu Hrvatska igra protiv Saudijske Arabije u petak, 13. siječnja.