Komentari 53

PPD Zagreb deklasirao Nexe u žestokom 'El Clasicu', navijači skandirali: 'Pogledajte semafor'

8

Veliki rukometni derbi pripao je Zagrebu koji je ostavio Nexe bez ikakve šanse. Jaganjac i Vejin nisu zabili ni gol, a Našičani su ostali tek na 16. Zagrebaši su posve dominirali u Kutiji šibica

PPD Zagreb dva, Nexe dva. Tko će biti prvak Hrvatske, znat ćemo tek nakon još barem dva derbija. Najviše tri jer pehar će podići onaj tko osvoji šest bodova u međusobnim dvobojima. Zagreb će zbog prvog mjesta nakon Lige za prvaka imati prednost domaćeg terena.

Žestok je bio ovaj subotnji u Kutiji šibica, s kapacitetom od 700 mjesta pretijesnom za sve koji su ga htjeli pogledati uživo kada to nije bilo moguće u televizijskom prijenosu. Nabrijani Zagreb na svom je terenu s 25-16 uzvratio Našičanima za poraz otprije mjesec i pol dana, prvi u prvenstvu nakon 15 godina.

Dok je Nexe slavio europski uspjeh, Zagreb je u miru pripremao utakmicu. Osjetilo se, dugo su čekali zagrebaši ovakvu utakmicu, u kojoj Nexe ni s čim nije mogao parirati. Zadržali su Jaganjca i Vejina bez gola, što bi rekao čovjek da je nemoguće, ali evo.

Zagreb: Rukometni derbi susret između PPD Zagreb i NEXE Našice

Navukao je sudački par Jurinović/Mrvica brzo bijes Našičana i njihovih glasnih navijača koji su stvorili kulisu kao da ih je 600, a ne 60. Moslavac je dobio drugo isključenje u šestoj minuti, ali žestoko su udarali i zagrebaši, za suce u granicama. Najviše po Jaganjcu koji nije mogao ni do zaleta ni do šuta.

Strasti su bile visoke, previsoke u osmoj minuti kada je nastala velika gužva nakon duela Mandića i Melića. Uključili su se svi, srećom ne i šake, pa je ostalo samo na isključenjima Mandića i Melića.

Radovanović je čuvao goste i većeg minusa od 2-7 nakon polovice poluvremena. Deset i pol minuta Našičani nisu zabili gol, dok dva nije povezao Severec. Što je i prošlo iza nabrijanih Gojuna, Mandića, Srne i Muse, kupio je Slavić. Čak i s lakoćom.

Bila je borba za svaki gol, očekivano. Zagrebaši su češće dobivali druge prilike u napadu, ali u Nexeovom su jako nedostajali pravi Jaganjac i Vejin. Mijenjao je Tamše, uspješnije u obrani jer je Zagreb i dalje gušio većinu napada Nexea.

Nastavio je Zagreb još i jače u drugom dijelu, do velikih plus osam koje je nizom obranama održavao Slavić. Gostima je pao duh, nisu se ni bunili na isključenja i pretvorilo se u utakmicu koji nisu mogli okrenuti protiv ovako raspoloženog Zagreba. Tek u 45. minuti gosti su zabili deseti gol, ali Zagreb je svejedno držao agresivnost na najvišoj razini i otišao do +10. Domaća je publika počela skandirati "pogledajte semafor"...

Liga za prvaka, 10. kolo:

PPD Zagreb - Nexe 25-16 (11-6)

PPD Zagreb: Ivić, Slavić 10 obrana; Šipić, Vistorop 4, Ćavar 2, Mandić, Klarica, Gojun, Srna 2, Klis 1, Musa 1, Matanović 1, Čupić 7, Obranović 4, Leimeter 1, Grahovac 2

Nexe: Kuzmanović 2 obrane, Radovanović 6; Vejin, Jelinić 4, Vida, Manci Mičević 1, Blažević, Velkavrh, Severec 4, Moslavac, Kević 1, Melić 2, Jaganjac, Kavčić 1, Markušić 2, Pribetić 1

PH, LIGA ZA PRVAKA 18:00 , ZAGREB
PPD Zagreb
25 : 16
Nexe
60'

Kraj jednosmjerne utakmice u Kutiji šibica, Zagreb je deklasirao Nexe i slavio s 25-16.

54'

Obranović odvodi Zagreb do deset razlike, publika je počela skandirati "pogledajte semafor"

48'

Nekoliko brzih golova na obje strane, što je bolja vijest za Nexe koji je tek u 45. minuti prešao dvoznamenkastu brojku... Malo su probudili i i svoje navijače

44'

Sjajno brani Dino Slavić koji je na 11 obrana iz samo 20 udaraca. Zagreb vodi 16-9 i ovo izgleda kao dobivena utakmica.

36'

Nastavljaju zagrebaši u još jačem ritmu, Obranović je pogodio za najvećih osam razlike!