Komentari 119

Prođe li dalje, Hajduk može na West Ham, Maribor, Lille, AZ

1

Pobjedom u Ukrajini Hajduk je napravio velik korak prema četvrtom pretkolu Europske lige, a bude li doista tamo, može izvući neke od klubova iz Engleske, Francuske, Italije...

Iako je to još daleko od gotovog, rezultat 3-0 u gostima navijačima s pravom garantira vrlo dobre šanse da se Hajduk idućeg tjedna plasira u četvrto pretkolo Europske lige. Uzvrat s Oleksandrijom na rasporedu je iduće četvrtak u 20.30 sati, a potvrde li 'bijeli' sinoćnju veličanstvenu pobjedu, bit će na mali korak do skupina Europske lige.

Ždrijeb tog famoznog četvrtog pretkola dan je poslije uzvratnih utakmica, 5. kolovoza, a mogući protivnici Hajduka doista su odlične momčadi. Prema sadašnjim rezultatima i klupskim koeficijentima Hajduk će vjerojatno biti u skupini nenositelja, a Uefa će i na dan ždrijeba momčadi podijeliti na podskupine, no već sada je jasno da splitski klub neće biti favorit u tim utakmicama.

Mogući protivnik Hajduka je bilo koja momčad koja ispadne u 3. pretkolu Lige prvaka, a koja ima dovoljno jak koeficijent da bude nositelj, ali i svi nositelji koji se već natječu u pretkolima Europske lige. Hajduku tako primjerice prijete Bilićev West Ham, Austria Beč, Hertha, AZ Alkmaar, Lille, PAOK ili Ajax (ispadnu li iz LP-a), Monaco Danijela Subašića (ispadne li iz Lige prvaka od Fenera), St. Etienne, Maribor, Spartak Moskva, Sassuolo... Naravno, pod uvjetom da se plasiraju u četvrto pretkolo Europske lige ili da neki poput Monaca, Ajaxa i PAOK-a ispadnu u 3. pretkolu Lige prvaka...

Iako, kako smo rekli, Hajduk neće biti favorit protiv bilo kojeg od nositelja, daleko je to od neprelaznih prepreka i 'bili' se s pravom mogu nadati skupinama Europske lige.