Komentari 85

VIDEO Sjajni Rakitić majstorski asistirao protiv svoje Barcelone

Sevilla i Barcelona podijelile su bodove u zaostaloj utakmici 4. kola La Lige. Domaćini su poveli golom Gomeza, a konačnih 1-1 postavio je Araujo. Barca je imala igrača više nakon što je u 68. minuti isključen Koundé

U teškim, kišnim uvjetima na stadionu Sanchez Pizjuan Sevilla je povela u 32. minuti, kad je u uigranoj akciji Ivan Rakitić poslao prizemnu loptu iz kuta na 11 metara, a tamo je natrčao Papu Gomez i kroz šumu nogu ju poslao u donji desni kut Barceloninih vrata.

I Barcelona je do izjednačenja došla nakon udarca iz kuta. Ousmane Dembele je ubacio na visinu peterca, gdje je najviši u skoku bio Ronald Araujo i glavom poslao loptu u donji desni kut.

Sjajnu Rakitićevu asistenciju pogledajte OVDJE

LaLiga - Sevilla v FC Barcelona

Sevilla je u 64. minuti ostala s igračem manje. Jordi Alba je isprovocirao Julesa Koundéa koji je ga je iz neposredne blizine pogodio loptom u lice, a sudac Del Cerro mu je bez razmišljanja pokazao crveni karton.

Brojčanu prednost Barcelona nije uspjela iskoristiti, iako je imala čak 22 udarca, 17 više od Seville, od toga šest unutar okvira. Sevilla je imala samo jedan udarac unutar okvira i ta je lopta završila u mreži.

Ivan Rakitić je za Sevillu igrao do 70. minute.

Sevilla je sa 38 bodova ostala na drugom mjestu, a vodećem Real Madridu su se Andalužani primakli na pet bodova. Treći je Betis sa 33 boda. Barcelona je sa 28 bodova na sedmoj poziciji.