Komentari 10

Raspad sistema u Podgorici: Cibona s 0-18 završila susret

1

Budućnost je pobijedila Cibonu 95-79 u utakmici osmog kola ABA lige u Podgorici. Iako to rezultat ne otkriva, ogled je do posljednje četvrtine bio u egalu

U utakmici 8. kola ABA lige košarkaši Cibone su u subotu u Podgorici izgubili od Budućnosti sa 79-95 (41-51), pa je crnogorska momčad i dalje neporažena ove sezone s omjerom 8-0, dok je Cibona treća sa skorom 6-2.

Zagrepčani su u posljednjoj četvrtini imali dva poena prednosti (79-77), no uslijedila je velika serija Crnogoraca od 18-0 koja je otklonila svaku sumnju oko pobjednika.

Kod Cibone najbolji je bio 19-godišnji centar Ante Žižić s 28 poena i 7 skokova, dok su Scott Reynolds, Željko Šakić i Marin Rozić ubacili po 12 koševa.

Ekipu Budućnosti predvodili su Shawn James s 29 i Marcus Williams sa18 poena.