Komentari 827

Drama u Madridu: Borussia u finalu, Real je bio blizu čuda...

18

Real je dobio Borussiju Dortmund 2-0 u uzvratu polufinala Lige prvaka. Nijemci idu dalje zahvaljujući 4-1 pobjedi iz prve utakmice. Realu je za čudo trebao jedan gol...

Bodrili su se igrači Reala. Hrabrili su se podvizima "kraljevskog kluba" koji se čak 22 puta u povijesti europskih natjecanja vraćao nakon što je izgubio prvu utakmicu u gostima. Nabrajali su se povijesni preokreti protiv Derby Countyja, Borussije Mönchengladbach, Anderlechta, Intera...

Umalo se na tom popisu našla i Borussia Dortmund. Jer Real je bio nadomak čuda. "Kraljevski klub" slavio je 2-0 u uzvratnoj utakmici Lige prvaka. Ali čudesna predstava Borussije iz prve utakmice odvela je Nijemce u njihov drugi finale nakon 16 godina.

E da smo ovako igrali u Dortmundu... Bili smo tako blizu, ali koštali su nas promašeni ziceri, branič Reala Sergio Ramos

Ali kakva je ovo utakmica bila... Luka Modrić startao je od prve minute. I Real je opasno nasrnuo na goste iz Njemačke. Mnogi će reći, Real je svoju šansu propustio u prvoj utakmici i u 15 minuta druge. U prvoj utakmici Real je bio neprepoznatljiv. Borussia je zasluženo slavila 4-1. No u drugoj su Madriđani to mogli poništiti već u uvodnih 15 minuta utakmice.

Tri zicera promašio je Real. Higuain, Ronaldo pa Özil. Bili su to preskupi promašaji. Borussia se oporavila od početnog šoka i zaigrala puno bolje. Na odmor se otišlo s 0-0. U drugom dijelu Real je bio sve nervozniji, a Borussia sve opasnija. Lewandowski je uzdrmao prečku koja se valjda još i sad trese. A onda je došlo zadnjih 10 minuta.

Prvo je Karim Benzema u 83. minuti zabio za 1-0. OK, nije panika. Ali kad je Ramos u 88. smjestio loptu u rašlje, panika je bila blaga riječ. Real je krenuo po čudo. Svi su bili na polovici Borussije, čak je i golman Lopez došao u šesnaesterac gostiju. No na kraju ništa od čuda. Borussia je u finalu, drugom nakon 1997. godine...

Jedni slave, drugi žale za zicerima

- Dali smo sve od sebe. Da smo barem zabili ranije... Navijači su bili fantastični. Nosili su nas do zadnje minute. Ali nismo uspjeli - rekao je trener Reala Jose Mourinho.

Kevin Grosskreutz je, razumljivo, bio drugačijeg raspoloženja.

- Idemo slaviti, sutra ćemo razmišljati o finalu. Real nas je pritisnuo, ali mi smo veliki klub i zaslužili smo taj finale - rekao je Grosskreutz.

"E da smo ovako igrali u Dortmundu..."

- Šteta. Trebali smo ovako igrati i u Dortmundu. Suosjećamo s našim navijačima, ali to je nogomet. Ponekad pobijediš, a ponekad izgubiš. Bili smo tako blizu. Ali koštali su nas promašaji iz prvog dijela - rekao je kapetan Reala Sergio Ramos.

Tko je za Vas igrač utakmice?

Luka Modrić? Golman Borussije Weidenfeller koji je sjajno branio u prvih 45 minuta? Sergio Ramos? Za svog igrača utakmice možete glasovati OVDJE.