Komentari 19

Real uvjerljiv i bez Luke, Barca je jedva pobijedila trećeligaša

1

Real Madrid je u gostima pobijedio trećeligaša Mlillu 4-0 u prvoj utakmici šesnaestine finala Kupa kralja. Gost je bila i Barcelona, koja je tek u 90. zabila Cultural Leonesi za 1-0 pobjedu u Leonu

Aktualni europski nogometni prvak Real iz Madrida u prvoj je utakmici s novim trenerom Santiagom Solarijem, koji je prije dva dana zamijenio Julena Lopeteguija, pobijedio trećeligaša Melillu 4-0 (2-0) u prvoj utakmici 16-ine finala Kupa kralja.

Real je gostovao u Africi jer je Melilla španjolska enklava u Maroku. Golove za 'kraljeve' postigli su Benzema (28'), Asensio (45'+1'), Odriozola (79') i Cristo (90'+2'). Luka Modrić nije konkurirao za nastup u momčadi Reala.

Uzvratni susret u Madridu je 5. prosinca.

• Melilla - Real Madrid 0-4 (Benzema 28', Asensio 45'+1', Odriozola 79', Cristo 90'+2')

Barca imala prvi udarac na gol u 71. minuti

Za razliku od Reala, Barcelona je imala puno muke s trećeligašem Cultural Leonesom. Slavili su Katalonci 1-0 golom Clementa Lengleta u 90. minuti utakmice u Leonu.

Prvi udarac uopće prema golu trećeligaša Barcelona je imala tek u 71. minuti. Malcom je dobio šansu od prve minute, za ono što je pokazao u Leonu, teško da će je opet dobiti u skorije vrijeme.

Barcelona se izvukla u zadnjim sekundama utakmice i golom Lengleta spasila obraz.

Ivan Rakitić nije igrao, kao ni Suarez, Pique, Coutinho, Alba...