Komentari 44

'Redsi' ostali u utrci za Ligu prvaka, Lovrenu novih 90 min.

2

Liverpool je na Anfieldu svladao Newcastle 2-0, a hrvatski je reprezentativac odigrao cijelu utakmicu. U 38. minuti nespretno je reagirao u svom šesnaestercu

Nakon što su razočarali protiv Manchester Uniteda i Arsenala, nogometaši Liverpoola u posljednjoj su utakmici 32. kola engleskog prvenstva na prepunom Anfieldu svladali Newcastle 2-0. Vratili su se 'redsi' ovom pobjedom na peto mjesto i smanjili zaostatak za četvrtim Manchester Cityjem na četiri boda.

Momčad Brendan Rodgersa povela j već u devetoj minuti kada je Raheem Sterling primio loptu na lijevoj strani, ušao u šesnaesterac te pokraj dvojice neobranjivo pogodio suprotnu 'malu mrežicu'.

Držali su domaćini bez većih problema vodstvo, a u 70. minuti susreta ga i udvostručili. Joe Allen prvo je bio neprecizan glavom, no kada mu je lopta "sjela" na nogu, pogodio je mrežu Newcastlea

Dejan Lovren već je treću utakmicu u početnom sastavu 'redsa', a večeras je odigrao cijelu utakmicu te ponovno bio u prvom planu u nekoliko trenutaka. Samo dvije minute nakon Allenovog gola pucao je glavom preko prečke, no još u 38. minuti gosti su na Anfieldu tražili penal kada je hrvatski reprezentativac htio izbaciti loptu, ali ju je promašio i kopačkom pogodio Ayozea u nogu. Glavni sudac Lee Mason samo je odmahnuo rukom iako su gosti žestoko prosvjedovali.

'Svrakama' je ovo peti poraz u nizu, a u sljedećem kolu u goste im stiže Tottenham koji je samo tri boda iza Liverpoola.