Komentari 60

Remi Arsenala i Man. Uniteda: Van Persie zabio 'topnicima'

6

Arsenal je poveo već u 2. minuti golom Thea Walcotta. Manchester United je izjednačio u 44. minuti iz penala. Siguran realizator bio je Robin van Persie

Manchester United prošlog je vikenda potvrdio 20. naslov engleskog prvaka, a u 35. kolu Premiershipa morali su na gostovanje na Emirates. Završilo je bez pobjednika 1-1.

Stvorili su igrači Arsenala pri izlasku na teren novim prvacima špalir i zapljeskali im na naslovu, ali na terenu su im odmah pokazali da im neće biti lako na Emiratesu.

Arsenal je poveo već u 2. minuti, ali bila je to vrlo dvojbena situaciju. Tomas Rosicky proigrao je Thea Walcotta, koji je loptu primio iza gostujuće obrane i sjurio se prema De Gei, te kroz noge golmana 'crvenih vragova' zabio za 1-0.

United je izjednačio u 44. minuti, a 'topnicima' je zabio njihov bivši igrač. Izgubili su igrači Arsenala loptu na svoj polovici, a Van Persie je krenuo prema golu Arsenala. U šesnaestercu ga je srušio Sagna, a sudac je potpuno opravdano pokazao na penal. Loptu je uzeo Van Persie i sigurno pogodio za 1-1.

Do kraja utakmice Arsenal je imao dominaciju, ali drugi gol nisu zabili. Dapače, u 88. minuti mogli su ostati i bez boda. Giggs je slomio nekoliko braniča 'topnika', ali na kraju je njegov udarac blokiran.

Chelsea opet treći

Chelsea se pobjedom 2-0 protiv Swanseaja vratio na  treće mjesto Premiershipa. Jedan od najzaslužnijih za pobjedu je Frank Lampard, koji je u igru ušao tek u 25. minuti. U 44. minuti legenda Chelseaja povukla je akciju i lijepo uposlila Oscara koji pogađa u donji lijevi kut za vodstvo domaćina 1-0.

U sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena Chelsea je zabio i drugi gol. U šesnaestercu je srušen Mata, a siguran realizator penala bio je Lampard, kojem je to bio 201. gol za 'plavce'.

Reading i QPR drugoligaši

U prvoj utakmici nedjeljnog programa Premiershipa Reading i QPR su odigrali bez pobjednika, 0-0, te su tako obje momčadi i matematički tri kola prije kraja ispala u drugi razred engleskog nogometa (Championship).