Komentari 156

Derbi za pamćenje: Majstorija Drmića, Petković dva od dva iz penala, Andrić spasio Krznara

Rijeka je već na poluvremenu imala ogromnih 3-0 protiv Dinama! Drmić je dvaput matirao Livakovića, a jednom Velkovski. Ni to nije bilo dovoljno. Dinamo se u nastavku čudesno vratio i izvukao bod (3-3)

Rijeka i Dinamo odigrali su 3-3 u prvom međusobnom susretu ove sezone. Tri spektakularna gola, mnoštvo šansi i sjajnih poteza. Mislili smo da bolje od toga ne može. Kako smo se samo prevarili. Tri mjeseca nakon te utakmice Rijeka i Dinamo su nas demantirali novim spektaklom za pamćenje.

Čudesna večer Dinama u Belgiji: 'Modri' potopili domaćina 01:01

Vidjeli smo majstora Drmića na djelu, sjajnu predstavu Rijeke u prvom dijelu gdje je imala 3-0, nemoćni i bezidejan Dinamo, a onda briljantnu igru u nastavku. Dinamo se čudesno vratio u drugom poluvremenu, izjednačio na 3-3 i izvukao bod.

Rijeka i Dinamo sastali se u 12. kolu HT Prve lige

Fenomenalnom Josipu Drmiću dovoljan je i milimetar prostora da pokaže svoju magiju. A taj milimetar su mu dinamovci dopustili već u 7. minuti utakmice. Ampem je lijepo prošao i servirao loptu Drmiću koji se izbacio na desnu nogu i sjajno pogodio suprotan kut s lijeve strane šesnaesterca. Nogometna klasa bivšeg igrača Bayera i nemoćni Livaković.

Dinamo je bio u podređenom položaju cijelo prvo poluvrijeme. Falio je kapetan Ademi što se osjetilo na sredini terena gdje su gubili bitku, a u napadu su bili nemoćni. Falilo je agresivnosti, brzine, žestine, hrabrosti, odlučnosti. Sve ono što su domaćini imali. Rijeka je kreirala i prijetila pa u tri minute utrpala dva gola!

Livaković je u 38. minuti obranio Harisu Vučkiću, ali na odbijanac je naletio sjajni Drmić koji je zabio deveti gol u prvenstvu. U 41. minuti hrvatska reprezentativna jedinica je očajničkim pogledom i treći put na utakmici vadila loptu iz mreže. Robert Murić je ubacio iz slobodnog udarca, a najviši u skoku bio je Darko Velkovski za potop Dinama.

Video golova pogledajte OVDJE.

Krznar je u nastavku napravio tri promjene i odmah trgnuo svoju momčad. Sve ono što je Dinamu falilo u prvom dijelu, stiglo je u drugom. Letjeli su dinamovci terenom, bili agresivniji, kreativniji i opasniji. Uloge su se promijenile, hrvatski prvak je bio taj koji je vodio riječ.

Dinamo je puno bolje zaigrao pa u 58. minuti smanjio na 3-1 golom Petkovića iz penala. Samo sedam minuta kasnije novi jedanaesterac za hrvatskog prvaka. Velkovski je loptu dirao rukom, a Petković je još jednom hladnokrvno pogodio pored Zlomislića za 3-2 i dramu na Rujevici.

Rijeka se povukla u tim trenucima, a Dinamo je krenuo u žestoki pritisak. Prvo je Pajač poništio Oršićev gol za 3-3 zbog prekršaja Ivanušeca, no u 82. minuti heroj s klupe Komnen Andrić je izjednačio na 3-3.

Spektakl koji smo svi priželjkivali. A dobili smo i više od toga. Dobili smo derbi za pamćenje.