Komentari 151

Rijeka pala u 93'! Lider La Lige slomio hrabre bijele na startu

15

Real Sociedad pobijedio je Rijeku na Rujevici 1-0 golom u trećoj minuti sudačke nadoknade. Ranije je pogađao prečku i stativu, a i bijeli su imali puno šansi i imaju za čime žaliti. AZ je srušio Napoli

Nogometaši Rijeke otvorili su nastup u F skupini Europske lige domaćim porazom od Real Sociedada sa 0-1, dok je u drugom susretu AZ Alkmaar na gostovanju identičnim rezultatom pobijedio Napoli.

POGLEDAJTE VIDEO: Rijeka se voli - i prije rođenja

Rijeka - 272 najvjernijih 04:07

Rijeka je pružila sjajnu predstavu protiv lidera Primere, ali nije izdržala. Pobjednički pogodak gosti su zabili u trećoj minuti sudačke nadoknade, a strijelac je bio Jon Bautista.

Rijeka i Real Sociedad susreli se u 1. kolu Europske lige

Rijeka je u prvom poluvremenu imala tri odlične prilike, no nije uspjela svladati Alejandra Remira. Gosti su tijekom susreta dva puta gađali okvir gola, u 26. minuti je Le Normand pogodio vratnicu, a okvir gola uzdrmao je i Mikel Oyarzabal u 82. minuti.

U drugom susretu iz ove skupine AZ Alkmaar je pobijedio Napoli sa 1-0, a pogodak je zabio Karlsson u 57. minuti na odličnu povratnu loptu Svenssona.

U idućem kolu Rijeka, 29. listopada gostuje u Nizozemskoj kod AZ-a, dok će Real Sociedad ugostiti Napoli.

Europska liga 18.55 , Rujevica
Rijeka
0 : 1
Real Sociedad
Jon Bautista 90' +3
90' +6

Kraj na Rujevici... Kakva šteta. Rijeka je promašila tri 100%-ne šanse, odigrala sjajnu, ratničku i pametnu utakmicu pa pala u - sudačkoj nadoknadi.

Plus: riječka mladost vođena svojim mladim trenerom ima znanja i srca ravnopravno igrati i sa vodećom momčadi Primere.

Minus: poraz i to poraz koji peče jer su tri minute dijelile od remije, a moglo se i voditi 1-0, 2-0... Lakše bi čak bilo da je Real Sociedad prošao Rujevicom glatko i uvjerljivo.

Ovakav poraz baš žestoko žulja.

Svaka čast Rijeci, kapa dolje i majstorima iz Baskije, a vama poštovani čitatelji jedan sportski i - neveseli sportski pozdrav s Rujevice.

90' +3

Nevjerojatno. Rijeka je pala nakon - 93 minute. Jedna u nizu akcija gostiju u zadnjih 15 minuta, sitni vez pred riječkim kaznenim, David Silva gura loptu lijevu, a na ubačaj natračava Jon Bautista pa sa 10 metara šalje loptu kroz noge Nevistiću.

Kakva šteta...

89'

Adnan Januzaj je ušao umjesto Portua, a poljski sudac dao žute kartone Capanu i Merinu.

89'

I još jedan zicer su promašili gosti, odnosno vrhunski je udarac glavom s 5-6 metara obranio Nevistić.

87'

Treća zamjena u redovima Riječana: izašao je 'maratonac' Stjepan Lončar, a u samom finišu ušao - Luka Capan.