Komentari 17

Oršić majstorijom najavio povratak, zabio i Petković

Dinamo je u završnici prvog dijela vodio 3-0, a sjajno je poluvrijeme malo pokvario Kiril Despodov koji je golčinom smanjio na 1-3. Potom su gosti početkom nastavka stigli i na gol zaostatka, no u završnici je sve riješio Petković

Ni 12 minuta nije trebalo Dinamu da zatrese mrežu Ludogoreca u maksimirskom uzvratu. Stefan Ristovski probio je desni bok, ubacio u kazneni prostor u koji je natrčavao Josip Drmić i glavom pospremio loptu u gol Bugara za vodstvo Dinama.

Dinamo protiv Norvežana za Ligu prvaka: Vrijede manje i od Gorice, osramotili su Mourinha
Dinamo teškom mukom prošao Ludogorec i osigurao playoff LP. Navijači 'modrih': Čačiću, odlazi

Drmić je na najbolji mogući način odgovorio treneru Čačiću koji mu je dao prednost u napadu ispred Brune Petkovića. Zanimljivo, peti je to gol u osam nastupa Drmića na Maksimiru za dva različita kluba u tri različita natjecanja. Za Rijeku po jedan u HNL-u i Kupu, a za Dinamo dva u HNL-u i ovaj današnji.

Uzvratna utakmica 3. pretkola UEFA Lige prvaka GNK Dinamo - Ludogorec

A put se Dinamu prema play-offu dodatno otvorio nakon 17 minuta jer je Jankov dobio drugi žuti karton, a da ovo definitivno neće biti noć Ludogoreca, pobrinuo se Mislav Oršić koji je u 27. minuti realizirao kazneni udarac koji je izborio Špikić. Simon Sluga nije imao šanse protiv Oršićeve bombe s 11 metara.

Još manje šanse imao je u završnici prvog dijela kada je Oršić pravom majstorijom zabio za 3-0. Prodao je tunel igraču Ludogoreca i sjajno pogodio od vratnice te najavio povratak u formu iz prošle sezone.

Sjajno je poluvrijeme na Maksimiru za Dinamo malo pokvario Kiril Despodov koji je golčinom smanjio na 1-3. No, početkom nastavka gosti su nakon igranja rukom Perića s bijele točke približili se na samo gol zaostatka.

Ludogorec je potom dobio u drugi crveni karton, a s Maksimira su zbog Dinamove slabe igre počeli zvižduci. U završnici su gosti, nevjerojatno, ostali i bez trećeg igrača, a Petković je s bijele točke bio precizan za konačnih 4-2.