Komentari 61

Roma remizirala kod Verone: Edin Džeko je asistirao za gol

3

U 1. kolu nove sezone Serie A nogometaši Rome su na gostovanju kod Verone odigrali 1-1, dok je Lazio na Olimpijskom stadionu u Rimu svladao Bolognu 2-1...

Talijanska Serie A na svom je otvaranju ponudila dvije utakmice. Roma je remizirala kod Verone 1-1, dok je Lazio kod kuće svladao Bolognu 2-1.

'Vučica' je u prvom dijelu prijetila, no bile su to tek poluprilike poput one Nainggolana s ruba 16-erca, ali golman Rafael je odlično reagirao i obranio. U 32. minuti Edin Džeko imao je najveću šansu na utakmici pucavši glavom, ali njegov pokušaj završio je malo pored desne stative.

Na početku drugog poluvremena Verona je u jednom napadu imala dvije velike prilike, koje je sjajno obranio Szczesny, međutim domaćin je ipak došao u vodstvo u 61. minuti golom Boška Jankovića, koji je nakon dugog ubačaja na desnu stativu uspio zabiti pokraj Szczesnyja.

Nije dugo trajalo veselje domaćih navijača jer je samo pet minuta kasnije Roma izjednačila nakon asistencije Džeke za Florenzija

U 89. minuti Roma je imala veliku priliku za pobjedu, ali nakon što se Miralem Pjanić našao sam u šesnaestercu, pucao je u donji bliži kut, gdje je odlično reagirao Rafael i obranio taj udarac. U trećoj minuti sudačke nadoknade domaći je golman ponovo odlično reagirao i obranio pokušaj Nainggolana glavom. Domaćin je tako uspio 'iščupati' bod, a Roma može samo žaliti za propuštenim prilikama.

Lazio je na Olimpijskom stadionu u Rimu svladao Bolognu 2-1. Domaćini su poveli preko Biglije u 17. te Kishne u 23., a na konačnih 2-1 smanjio je Mancosu u 43. minuti susreta. Ostali susreti 1. kola na rasporedu su sutra.