Komentari 42

Ronalde, vrijeme je: Rayo dobio Barcu i gurnuo je na 9. mjesto

4

Rayo Vallecano pobijedio je Barcelonu 1-0 u 12. kolu La Lige i produbio krizu momčadi Ronalda Koemana. To je već četvrti poraz Katalonaca u zadnjih šest utakmica. Depay je promašio penal, a Falcao zabio

Čak 19 godina Barcelona nije izgubila od Rayo Vallecana, ali ova momčad koju vodi Ronald Koeman uspjela je i to. Katalonci su pali na gostovanju ovu srijedu 1-0 i pritom propustili penal.

Vjenčanje Luisa Suareza 01:51

Ključni trenutak dogodio se u 30. minuti kad je veteran Radamel Falcao (35) utrčao na dodavanje Óscara Treja, okrenuo se i krasno pogodio od stative, u suprotni kut.

Pobjednički gol Rayo Vallecana pogledajte OVDJE.

LaLiga - Rayo Vallecano v FC Barcelona

Memphis Depay 18 minuta prije kraja nije realizirao penal za goste, obranio mu je Makedonac Stole Dimitrievski. Više od dvije i pol godine to mu se nije dogodilo, bio je u nizu od 11 golova iz penala za Lyon i Barcelonu, ali ništa nije išlo na ruku ovaj put. Ni sudačka nadoknada od osam i pol minuta.

Pogled na ljestvicu govori kako je "blaugrana" daleko od vrha, šest bodova i osam pozicija. Četvrti je to Koemanov poraz u zadnjih šest utakmica i novi signal kako bi mogao otići, ali s obzirom na loše stanje u blagajni Katalonaca i činjenica da mu ne mogu isplatiti 13 milijuna eura odštete, pitanje je hoće li se to dogoditi.

Rakitić na vrhu

Sevilla je odigrala 1-1 kod Malorce i privremeno preuzela vrh ljestvice s 21 bodom. Povela je Mallorca u 22. minuti golom Antonia Sanchesa, a izjednačenje Sevili je donio je Eric Lamela u 73. minuti. Ivan Rakitić je ušao u igru osam minuta prije kraja.