Komentari 219

Prvi set je pripao Portugalcima: Ronaldo i društvo zabili šesticu Švicarcima, sad ih čeka Maroko

16

Portugalci su bez većih problema savladali Švicarce. Pomalo nestvarnih šest golova završilo je iza Sommera. Ramos je zabio hat-trick, a po jedan su zabili Pepe, Leao i Guerreiro. Za Švicarsku je počasni zabio Akanji

Nogometaši Portugala posljednji su sudionici četvrtfinala ovogodišnjeg Svjetskog prvenstva, oni su u osmini finala na stadionu Lusail svladali Švicarsku sa 6-1 (2-0).

Trostruki strijelac za Portugal bio je Goncalo Ramos (17, 51, 67), a po jedan gol su dodali Pepe (39), Raphael Guerreiro (55) i Rafael Leao (90+2), dok je jedini pogodak za Švicarsku postigao Manuel Akanji (58).

FIFA World Cup Qatar 2022 - Round of 16 - Portugal v Switzerland

Junak portugalske pobjede bio je iznenađujući prvi izbor Fernanda Santosa u vrhu napada Goncalo Ramos. Igrač koji je u prve tri utakmice ukupno dobio 12 minuta krenuo je od starta i ukazano povjerenje uzvratio s tri gola čime je postao prvi autor "hat tricka" na ovogodišnjem SP.

Hrvat kao volonter: Izabrali su me između pola milijuna ljudi, a ne smijemo gledati utakmice!

Ramos je prvi pogodak postigao u 17. minuti kada je snažnim udarcem s osam metara iskosa s lijeve strane iznenadio Sommera i pogodio njegov bliži gornji kut.

Na 2-0 povisio je 39-godišnji stoper Pepe udarcem glavom s pet metara nakon kornera i tako postao drugi najstariji strijelac na svjetskim prvenstvima, ali i najstariji s golom u natjecanju na ispadanje.

Svojim drugim golom Ramos je u 51. minuti otklonio sve dvojbe oko konačnog pobjednika ulaskom na prvu vratnicu na prizemni ubačaj Dalota, da bi Raphael Guerreiro četiri minute kasnije po četvrti put svladao Sommera udarcem s distance. Akanji je u 58. minuti iz gužve smanjio na 4-1, da bi Ramos u 67. minuti svojim trećim golom okrunio odličnu akciju svoje momčadi.

Konačni rezultat postigao je Rafael Leao u sudačkoj nadoknadi sjajnim udarcem s vrha kaznenog prostora u suprotni gornji kut.

Portugal će u četvrtfinalu u subotu igrati protiv Maroka koji je ranije u utorak boljim izvođenjem 11-eraca sa 3-0 svladao Španjolsku.

SVJETSKO PRVENSTVO, OSMINA FINALA 20.00 , Lusail Iconic Stadium, Lusail
Portugal
Ramos 17',51', 68' Pepe 34', Guerreiro 56', Leao 90'+2
6 : 1
Švicarska
Akanji 58'
90'+4

Gotovo je! Portugal je sa 6-1 savladao Švicarce i ušao u četvrfinale SP-a u Katru!

90'+2

Evo i šestog pogotka! Fantastično je s lijevog krila zabio Rafael Leao. Sommer je samo pogledom ispratio udarac s 15-ak metara u desne rašlje.