Komentari 312

Kauboji su se raspucali: Drama do kraja za četvrtfinale Igara!

9

JUNAK PEŠIĆ Bila je ovo egal utakmica u kojoj su presudile nijanse. Pešić je u posljednjim sekundama utakmice obranio sedmerac Guigoua i donio Hrvatskoj veliku pobjedu nad Francuzima

Ni suci, ni jaki Francuzi nam nisu mogli ništa! Hrvatska rukometna reprezentacija pobijedila je najjaču reprezentaciju svijeta zadnjih 15 godina Francusku 29-28 nakon sat vremena muke i osigurala četvrtfinale Olimpijskih igara!

Handball - Men

Bolje smo otvorili utakmicu 4. kola skupine A i nakon početnih 2-0 poveli smo 4-2. No brzo su se Francuzi podignuli i utakmica je postala neizvjesna. Igralo se gol za gol praktički cijelo vrijeme, a Duvnjak je par minuta prije kraja poluvremena iskoristio prazan gol i zabio za 13-11. Francuzi su nakon toga zabili, a Slišković je bombetinom uhvatio Omeyera na krivoj nozi i otišli smo na poluvrijeme s plus 2 (14-12).

Karačić je drugo poluvrijeme otvorio golom, ali onda smo izgubili loptu u napadu i Omeyer je zabio preko cijelog terena za 15-13. Sve je to bilo tu negdje, egal utakmica... I dok su naši zabijali sa svih pozicija i potezali kako god su znali, s druge strane je eksplodirao Timothey N'guessan. Lijevi vanjski Barcelone napravio nam je silne probleme, a uspio je zabiti četiri gola u nizu. Na kraju je završio na brojci od pet golova.

No kada je najviše trebalo, ukazao se kapetan Kauboja Marko Kopljar. Probijao je Omeyera silovitim udarcima, završio s pet golova i jedan je od najzaslužnijih za današnju pobjedu. Naravno, uz neumornog Domagoja Duvnjaka i nepogrešivog Manuela Štrleka. A definitivno najzaslužniji je golman Ivan Pešić, koji je obranio sedmerac Guigouu par sekundi prije kraja.

Michael Guigou je do tog trenutka zabio 10 golova, ali nije onaj najključniji! Pešić je postao junakom i Hrvatska je pobijedila najvećeg rukometnog rivala, osigurala nastup u četvrtfinalu i preuzela prvo mjesto u skupini!

Posljednju utakmicu grupne faze igramo protiv Tunisa za dva dana nakon čega ćemo znati na kojoj poziciji ćemo završiti.