Njezina sportska postignuća su impresivna, a može se pohvaliti i vojskom pratitelja na društvenim mrežama. Jednom prilikom je ponudila prijevoz bivšem predsjedniku Medvedevu
Ruskinji tepaju da je najseksi olimpijka. Upoznala je i Putina
Mačevanje kao sport ne kotira kao jedan od najpopularnijih u 'Lijepoj našoj' bez obzira što je Hrvatski mačevalački savez osnovan još 1911. godine, odnosno dvije godine prije osnivanja Međunarodnog mačevalačkog saveza (FIE).
Međutim, zbog jedne Armenke, možda i počnete... Njezino je ime Jana Jegorjan (29), rođena je u Gruziji, a u Himki se preselila u dobi od šest godina pa tako na velikim natjecanjima predstavlja Rusiju.
Sportska postignuća - impresivna! Jegorjan ima dva olimpijska zlata iz Rija (individualno i momčadsko), dva zlata, dva srebra i dvije bronce sa svjetskih prvenstava te jednu srebrnu i šest zlatnih odličja sa europskih prvenstva. Inače, prvo europsko odličje osvojila je baš u Zagrebu. Zahvaljujući iznimnim rezultatima upoznala je ruske predsjednike Vladimira Putina i Dmitrija Medvedeva, a potonjem je svojevremeno i ponudila prijevoz u novom autu.
Ruskinja se natječe u mačevanju sabljom (postoje još floret i mač), a osim briljantnim postignućima može se pohvaliti i vojskom pratitelja na društvenim mrežama, koju redovito 'časti' fotografijama u bikiniju. Upravo su je zbog 'vrućih' fotografija prozvali najzgodnijom olimpijkom svih vremena.
Jana je, inače, krenula s pripremama za Olimpijske igre u Parizu budući da je Međunarodni mačevalački savez postao prvi međunarodni savez koji je otvorio vrata mogućem nastupu ruskih i bjeloruskim predstavnika na Olimpijskim igrama koje će se sljedeće godine održati u Parizu.
Na izvanrednom online kongresu 89 od 136 delegata glasovalo je da se sportašima s FIE licencijom koji su registrirani od mačevalačkih saveza Rusije ili Bjelorusije, a posjeduju putovnicu ili državljanstvo tih zemalja dopusti sudjelovanje na pojedinačnim natjecanjima FIA-e od druge polovice travnja, dok je 85 delegata glasovalo za to da se ruskim i bjeloruskim predstavnicima dopusti sudjelovanje i na ekipnim natjecanjima.
Mačevanje je tako postalo prvi sport koji je omogućio povratak ruskim i bjeloruskim na međunarodna natjecanja i to pod neutralnom zastavom.