Komentari 74

Sandra: Sjetila sam se Blanke, valjda nam nije bilo suđeno...

10

Imam razlog biti ljuta jer nisam osvojila zlatnu medalju. Ali nisam ljuta. Sjetila sam se Blanke koja je bila u životnoj formi pa je osvojila srebro, kaže Sandra Perković

Sandra Perković pronašla je snagu i u posljednjoj seriji bacila disk na 67.39 metara što joj je osiguralo srebrnu medalju na Svjetskom prvenstvu u Kini. Prije toga ju je s trećeg mjesta izbacila Yaime Perez , dok je Denia Caballero osvojila zlato sjajnim hicem još iz prve serije (69.28 metara).

Sandra je nakon zlata sa Svjetskog prvenstva u Moskvi sad osvojila srebro i upotpunila bogatu kolekciju medalja. Olimpijska pobjednica i trostruka europska prvakinja nije bila zadovoljna. Kao rođena pobjednica Sandra priznaje samo zlato. Zato i je najbolja. I opet će biti najbolja.

- Imam razloga biti ljuta jer nisam osvojila zlato. Ali nisam ljuta. Sjetila sam se Blanke koja je bila u životnoj formi pa je osvojila srebro. Valjda nam nije suđeno - rekla je Sandra Perković za HRT nakon srebra na SP-u u Pekingu.

Naša najbolja atletičarka dosta se mučila u finalu. Triput je pogodila mrežu, a dva hica malo preko 65 metara nisu joj bila dovoljna za medalju. Do srebra je došla u posljednjoj seriji sjajnim hicem na 67.39 metara.

- Bilo je dosta sklisko. Disk je bježao i zato sam se mučila. No u posljednjoj seriji pokazala sam da mogu - dodala je srebrna sa SP-a.