putem svog Facebook ili Google računa.
ili Prijava Prijavi se
48 komentara

Sarajevski derbi prekinut na 20 minuta zbog sukoba na tribini

Na stadionu Grbavica prvo su navijači Željezničara petardom pogodili gostujućeg golmana u glavu, a onda su se navijači Sarajeva sukobili s policijom na sjeveru...

YouTube

Prvo poluvrijeme 104. sarajevskog derbija ući će u povijest jer je trajalo 77 minuta. Suci su morali prekinuti utakmicu i prije nego je počela jer su navijači Željezničara pogodili gostujućeg golmana Bandovića u glavu, a pri rezultatu 1-1 u 33. minuti utakmica je prekinuta na 20 minuta.

Navijači Sarajeva na sjevernoj tribini Grbavice sukobili su se s policijom, nije pomoglo ni što su ih igrači u bordo dresovima došli smiriti, jer su igrači Željezničara preselili u svlačionicu dok se situacija ne smiri.

Nakon što se smirila, pao je još samo jedan gol. Zabio ga je Haris Duljević u 69. minuti za gostujuću pobjedu Sarajeva od 2-1. Prije toga Velkoski je zabio za Sarajevo, a Hasanović za Željezničar.

Sarajevo je sad na 26 bodova, koliko ima i Željezničar. Ispred njih su Široki Brijeg, Zrinjski i Olimpic, koji imaju po 27 bodova, s tim da Široki ima utakmicu manje.