Komentari 21

Senzacija u Sloveniji: Hrvati su srušili Tottenham! Doveli Kanea i Contea na rub ispadanja iz KL

5

'Prije deset godina nisu postojali, a sad su slavili protiv Premierligaša' je samo jedan od naslova u engleskim medijima nakon što je Mura šokirala Tottenham (2-1) u Mariboru

Remi je bio blizu, a onda je u 94. minuti zabljesnuo Amadej Maroša i zabio za veliko slavlje Mure protiv Tottenhama (2-1) na Ljudskom vrtu! Na terenu su bili i Harry Kane i Son Heung-min, a izabranici Antonia Contea udarili su u slovenski zid.

Europa Conference League - Group G - NS Mura v Tottenham Hotspur

Poveli su domaći prekrasnim golom Horvata u 11. minuti, a uvelike im je pomogao i Sessegnon koji je brzo dobio dva žuta kartona pa 'pocrvenio' u 32. minuti susreta. Imali su Slovenci vodstvo i na odmoru, ali uspjeli su se Spursi vratiti golom Harryja Kanea u 72. minuti susreta. No, kad su svi mislili da će Mura uzeti barem bod protiv Tottenhama, a onda se dogodilo čudo.

Pred sam kraj susreta se na sedam metara od gola pronašao Maroša, pucao, a lopta se odbila od bloka i prevarila Gollinija koji je ostao ukopan dok su domaći nogometaši počeli slaviti. U prvom su sastavu od hrvatskih nogometaša bili golman Matko Obradović i stoper Marin Karamarko, dok su još na klupi bili Luka Bobičanec Mihael Klepač.

Spursi u posljednjem kolu za ostanak u Europi moraju navijati za Muru protiv Vitessea i ganjati pobjedu protiv prvoplasiranog Rennesa. Odmah su ih 'na zub' uzeli tamošnji mediji i prozvali da Mura nije postojala prije deset godina, a sad su pobijedili premierligaša. Ukratko, 'mogućnost da Spursi konstantno out-Spursaju sami sebe je nevjerojatna'.