Komentari 8

'Shaolin nogomet' u Šibeniku: Fran Jović pokazao tri crvena

3

U posljednjem susretu 11. kola SuperSport HNL-a Šibenik i Gorica su na Šubićevcu odigrali 1-1 uz tri crvena kartona, dva kod Gorice, a jednog kod Šibenika.

Gorica je povela u 40. minuti golom Tonija Fruka, a izjednačio je Ivan Delić iz jedanaesterca u 81. minuti.

Gosti su zaključili utakmicu s dva igrača manje, u 55. minuti "pocrvenio" urica Pršir, a u prvoj minuti nadoknade i Edin Julardžija, dok je kod Šibenika isključen Japanac Haruka Arai u 73. minuti.

Šibenik: HNK Šibenik i HNK Gorica sastali se u 11. kolu Prve HNL

Gorica je susret dočekala s nizom od pet uzastopnih poraza, držeći posljednje mjesto na ljestvici, dok je Šibenik u prvih 10 kola upisao jednu jednu pobjedu, dva poraza i čak sedam remija, a utakmicu s Goricom dočekao je s novim trenerom Marijom Cvitanovićem.

Problemi za Hajduk: Nikola Kalinić otpao do kraja godine?!

Prvu veliku priliku na utakmici imao je domaćin, u 10. minuti je Salomon izašao sam ispred Banića, ali je vratar Gorice obranio. Deset minuta kasnije vidjeli smo i prvu intervenciju Lovre Rogića. Mitrović je ubacio za Prokopa čiji udarac vratar domaćeg sastava obranio.

Gosti su poveli u 40. minuti preko Tonija Fruka koji je lijepo zabio na Prokopovu asistenciju. U 55. minuti Gorica je ostala s igračem manje nakon što je Jurica Pršir zaradio drugi žuti odnosno crveni karton.

Domaćin nije uspio iskoristiti igrača više na terenu i ozbiljnije ugroziti suparnička vrata, a u 73. minuti vidjeli smo novo isključene. Ovoga puta na domaćoj strani. Arai je morao ranije napustiti teren nakon što je zaradio dva žuta u svega tri minute.

Ono što nije uspio s igračem više, Šibenik je učinio u trenucima dok su obje ekipe imala isti broj igrača. Ivan Delić je izborio kazneni udarac nakon starta Matuša Vojtka, a potom ga sam realizirao za 1-1.

ANKETA Je li Rijeka oštećena za penal u Jadranskom derbiju?

U 90. minuti Šibenik je mogao i do pobjede, malo iskosa je pucao David Mina, ali je gostujući vratar odlično obranio. U prvoj minuti nadoknade Gorica je ostala bez još jednog igrača, isključen je Julardžija, koji je ušao u igru u 56. minuti kada je isključen Pršir.

Gorica je remijem prepustila posljednju poziciju Rijeci, no oba sastava imaju po šest bodova.