Komentari 56

Rumunji su u suzama, odlična Njemačka ide u finale Eura!

7

Kakva utakmica u Bologni! Njemačka je pobijedila Rumunjsku 4-2 i prošla u finale Eura U-21. Bilo je napeto sve do samog kraja, a onda su Nijemci golovima Waldschmidta i Amirija iz slobodnjaka stigli do velikog uspjeha

Šest golova, dva penala, dva gola iz slobodnih udaraca. Sve čari nogometa mogle su se vidjeti na utakmici Njemačke i Rumunjske (4-2) u polufinalu Europskog prvenstva U-21 u Italiji i San Marinu. Nijemci su nakon velike drame u završnici uspjeli proći u finale gdje čekaju pobjednika susreta između Francuske i Španjolske.

Bila je to izvanredna utakmica s visokim tempom od samog početka. Rumunji su izgledali nezaustavljivo, držali su posjed, prijetili, ali Nijemci su prvi poveli. Ukrali su loptu, jurnuli u kontru, a precizan je bio Amiru u 21. minuti. Izgledalo je da kao da će Rumunji pasti u igri, ali oni su zagrizli još jače! Prvo je Puškaš zabio iz penala u 26. minuti, da bi isti igrač u 44. minuti svojoj momčadi donio veliki preokret.

Slavili su brojni rumunjski navijači na stadionu u Bologni, njihovi ljubimci izgledali su izvanredno. A onda kao da su se ispuhali poput balona. Bila je to potpuno druga momčad u drugom poluvremenu. Izgubljeno, umorno i nestabilno. Redale su se greške za greškom, a Radu se bacao poput mačke i sve skidao. No nije ni on svemoguć.

Dobili su i Nijemci penal u 51. minuti, a siguran je bio Waldschmidt. Od tog trenutka je na terenu postojala samo jedna momčad. Rumunje je koštao ludi tempo igre u prvom poluvremenu, izgledali su maksimalno iscrpljeno, no Nijemci to svejedno nisu uspjeli kazniti. Redale su se prilike, ali i lopte na tribinama, i tako sve do napete završnice.

Utakmicu smo vidjeli već u produžecima, a onda nas je demantirao briljantni Waldschmidt u 90. minuti. Stavio je loptu na 20 metara od gola, iznenadio Rumunje i pucao iz slobodnog udarca po podu. Lopta je od stative ušla u gol i veliko slavlje je moglo početi. Točku na i stavio je Amiri u 94. minuti svojim drugim golom i to također iz slobodnjaka. I on je iznenadio Radua, ali ovaj put pucajući u njegovu stranu.

Njemačka je tako izborila veliko finale koje se igra u nedjelju. Protivnik će im biti pobjednik susreta između Španjolske i Francuske koji počinje od 21 sat...