Sjajni Pašalić oduševio: Dvaput je asistirao u pobjedi Atalante

Atalanta je pobijedila Empoli 4-1, a hrvatski reprezentativac asistirao je za prvi i posljednji gol. Prvo je servirao sjajnu loptu Iličiću pa potom i Zapati u završnici

Hrvatski reprezentativni veznjak Mario Pašalić upisao je dvije asistencije u 4-1 (2-1) gostujućoj pobjedi Atalante protiv Empolija u susretu 8. kola talijanskog nogometnog prvenstva.

Hrvatska - Slovačka 2-2 01:18

Pašalić, koji je odigrao čitav susret za Atalantu, prvo je u 12. minuti iskoristio pogrešku suparničkog stopera koji je promašio loptu, ubacio mu se iza leđa i zatim idealno uposlio Iličića kojemu nije bilo teško sa 10 metara zatresti mrežu. U samoj završnici utakmice, u 89. minuti naš je reprezentativac pratio dugi trk Zapate koji je krenuo sa svoje polovice te potom odigrao idealan dupli pas s Kolumbijcem koji je s pet metara lako pogodio za svoj 100. pogodak u Serie A u karijeri.

U međuvremenu je Iličić u 26. minuti prekrasnim udarcem s ruba kaznenog prostora pogodio za 2-0, vrlo brzo potom, u 30. minuti je Di Francesco iz protunapada smanjio na 2-1, no početkom drugog poluvremena je Viti autogolom u 49. minuti odveo Atalantu na dva gola prednosti. Potom je Iličić "uspio" još i zapucati kazneni udarac.

Serie A - Atalanta v AC Milan

Šesta Atalanta sada ima 14 bodova, kao i peti Lazio, dok je Empoli 11. s devet bodova.

Milan Badelj odigrao je prvo poluvrijeme za Genou koja je na svom terenu igrala 2-2 protiv Sassuola. Gosti su poveli 2-0 golovima Scamacce (17, 21), no Destro (27) i Vasquez (89) spasili su bod za Genou koja je sada 17. sa šest bodova. Sassuolo je 14. s osam bodova.