Skandal u Ligi prvaka! VAR ne radi, igrači lovili suca i - otišli | 24sata

Komentari 9

Skandal u Ligi prvaka! VAR ne radi, igrači lovili suca i - otišli

2

Čekalo se i čekalo da delegati donesu konačnu odluku, a nakon više od sat vremena odlučeno je da se utakmica prekida. Gassama je proglasio Esperance pobjednikom jer su igrači Casablance odbili ući u igru

Esperance Tunis je s ukupnih 2-1 pobijedio Wydad Casablancu te osvojio naslov afričke Lige prvaka!

No, prava tragikomedija dogodila se u drugoj utakmici finala nakon što je Casablanca u drugom poluvremenu izjednačila na 1-1, a sudac je odbio pogledati VAR. Veznjak Casablance Walid El Karti u 58. minuti zabio je za izjednačenje, no gambijski sudac Bakari Gassama poništio je gol i odbio pogledati VAR.

Nakon takve odluke igrači Casablance prvo su ga ganjali pa napustili teren, a premda je situacija apsurdna sama po sebi, još je apsurdnije što Gassama gol nije pogledao jer - VAR nije radio!

Čekalo se i čekalo da delegati donesu konačnu odluku, a nakon više od sat vremena odlučeno je da se utakmica prekida. Gambijski sudac Gassama proglasio je Esperance pobjednikom jer su igrači Casablance odbili ući u igru!

Sramotne scene brzo su obišle svijet, a kontroverze nisu zaobišle niti prvi susret finala koji je završio 1-1.