Komentari 36

Mladi Vatreni pod budnim okom Zlatka Dalića srušili Bjelorusiju

12

Pobjednik skupine osigurava izravno završni turnir, kao i tri od devet drugoplasiranih selekcija s najviše bodova. Ostalih šest drugoplasiranih selekcija idu u playoff

U dvoboju skupine G kvalifikacija za U21 EURO hrvatski mladi nogometaši su u Velikoj Gorici svladali Bjelorusiju s 2-0. Golove su za Hrvatsku dali Luka Sučić (45+1pen) i Martin Baturina (54). Nakon pobjede na Farskim Otocima (4-2)  i remija kod Grčke (2-2), hrvatska U21 vrsta je ostvarila i drugu pobjedu svladavši Bjelorusiju s 2-0.

U većem dijelu prvog poluvremena igralo se posve uzjednačeno, a bolje prilike su imali Bjelorusi. No, u zadnjoj minuti prvog dijela iz slobodnog udarca pucao je Sučić, a loptu u živom zidu rukom zaustavlja bjeloruski igrač Andrej Rylach. Penal je izveo Sučić i sigurno pogodio za vodstvo.

Dalić u mladoj vrsti nema puno materijala, ali jedan je Skočićev adut zaslužio poziv. Odmah!

U 54. minuti Baturina je povećao vodstvo nakon što je udarac veznjaka Dinama okrznuo Nikitu Baranoka i završio u mreži. U 63. minuti Dino Grozdanić je pogodio gredu. Navečer u našoj skupini igraju Portugal i Grčka.

Velika Gorica: U21 reprezentacije Hrvatska i  Bjelorusija igraju kvalifikacije  za EURO 2025

Na ljestvici vodi Portugal s 9 bodova, Hrvatska je druga sa 7, Grčka ima 5, Farski Otoci 4, Bjelorusija i Andora po 3 boda. Pobjednik skupine osigurava izravno završni turnir, kao i tri od ukupno devet drugoplasiranih selekcija s najviše bodova. Ostalih šest drugoplasiranih selekcija idu u playoff.

FOTO Dalić skautira pojačanja za 'vatrene'! Ovi su igrači pod posebnim povećalom izbornika

Sljedeću utakmicu momčad Dragana Skočića igra upravo kod Bjelorusije 20. studenoga.

3.KOLO KVALIFIKACIJA ZA U21 EUROPSKO PRVENSTVO 17:30 , GRADSKI STADION VELIKA GORICA
HRVATSKA
Sučić 45', Baturina 52'
2 : 0
BJELORUSIJA
90+5'

Igrat će se još pet minuta utakmice.

82'

Hrvatska prijeti i kontrolira utakmicu u Gorici.

75'

Još dvije izmjede kod Hrvatske. Iz igre izlaze Šimić i Baturina, a ulaze Ivanović i Hodža

70'

Stipe Biuk napušta igru, a umjesto njega ulazi Gabriel Vidović

63'

Svašta se sada dogodilo u kaznenom prostoru Bjelorusije. Grozdanić je pogodio gredu, a zatim je Šimić pao pred golom Bjelorusije, ali ponovno ništa od penala.