Komentari 82

Kouassi dao 4000. prvenstveni gol Hajduka za remi s Belupom

7

Konačni rezultat, 1-1, postavio je Jean Kouassi. Napadaču iz Obale Bjelokosti bio je to prvijenac u dresu 'bilih', a ujedno je to bio i 4000. prvenstveni gol Hajduka!

Već peti put ove sezone igrali su Slaven Belupo i Hajduk, a niti iz 5. pokušaja ih 'farmaceuti' nisu uspjeli pobijediti. U Koprivnici je završilo 1-1!

Belupo nije 'bile' dobio od 2009. godine, a zadnju pobjedu u službenim utakmica ostvarili su prije 140 dana! A dobro su počeli.

U 24. minuti gol je zabio Delić, glavom nakon kornera, a s minimalnom prednošću su otišli na odmor. No, nakon samo dvije minute nastavka konačni rezultat postavio je Jean Kouassi. Napadaču iz Obale Bjelokosti to je bio prvijenac u dresu 'bilih', a ujedno je to bio i 4000. prvenstveni gol Hajduka!

Treba istaknuti sjajnu utakmicu, napadačku s obje strane. Golman Rodić spašavao je Slaven Belupo, ali je isto tako i Vugrinec imao peh pa je pogodio stativu umjesto mreže.

S obzirom da je trener Mišo Krstičević imao silnih problema sa slaganjem sastava zbog ozljeda i suspenzija, naime, zapisnik nije bio pun jer je na put poveo samo 17 igrača, s bodom mogu biti zadovoljni.

Hajduk se vratio na 3. mjesto, ima 48 bodova, kao i četvrtoplasirani Split, ali i jedan manje od Lokomotive.

Šenauer, Žungul, Pralija, Kouassi...

Vladimir Šenauer zabio je davne 1954. godine 1000. prvenstveni gol Hajduka. Slaviša Žungul je bio strijelac 2000. gola 1976. Na novi jubilej čekalo se 19 godina, a onda je u povijesne knjige ušao Nenad Pralija. Jean Kouassi je nastavio niz...

LIVE

Završila je utakmica s miroljubivih 1-1! Ovim remijem najviše je profitirao Dinamo, koji je i službeno postao prvak!

69. Sušić i Rodić su pokazali da se ima što za vidjeti u hrvatskom nogometu. Sušić je prošao protivnika pa sjajnim, snažnim i odmjerenim udarcem gađao suprotne 'rašlje' sa 17 metara, činilo se da će lopta u gol, ali je Rodić još boljom intervencijom spriječio vodstvo Hajduka!

51' Vuković je imao sjajnu priliku, ali fenomenalno je obranio Rodić!

Već u idućem napadu mogao je Slaven Belupo ponovno povesti, ali je Vugrinec pogodio stativu!

GOL za 1-1! Nakon samo dvije minute nastavka izjednačio je Kouassi! Lopta se odbila na šest metara, a Kouassi je loptu pospremio u bliži kut! To mu je prvijenac u dresu Hajduka, a ujedno i 4000. prvenstveni gol 'bilih'

2. poluvrijeme

Gotovo je 1. poluvrijeme, domaći na odmor idu s minimalnom prednošću

24' GOL! Slaven Belupo vodi 1-0! Delić je pogodio glavom nakon kornera!

Sjajnih je uvodnih 15 minuta iza nas, obje momčadi igraju potpuno otvoreno, a vidjeli smo već tri čiste prilike, jednu za Slaven Belupo i dvije za goste

Hajduk je u Koprivnicu doputovao 'desetkovan', ali traži pobjedu kojom bi skočio na 2. mjesto