Komentari 13

Slavonski derbi pripao Osijeku: Ejupi i Boban zabili za pobjedu

5

BODOVI OSIJEKU Osječani su bili bolji takmac u Vinkovcima te na kraju upisali pobjedu golovima Ejupija i Bobana. Osijek se tako vratio ponovo na treću poziciju prvenstvene ljestvice

U slavonskom derbiju između Cibalije i Osijeka u Vinkovcima slavio je gost 0-2. Makedonac Muzafer Ejupi pogodio je u 61. minuti, dok je Gabrijel Boban u 91. minuti uspio iskoristiti tragikomičnu pogrešku domaćeg golmana Matkovića.

Osijek se tako vratio na treću poziciju prvenstve ljestvice i sada na kontu ima 33 boda poslije 16 odigranih kola, dok je Cibalia ostala deveta uz osam bodova te samo jednu upisanu pobjedu.

Prvo uzbuđenje viđeno je u 17. minuti. Tukao je Aljoša Vojnović s dvadesetak metara, a lopta je odsjela na prečki. U 41. minuti Cibalia je imala dobru šansu preko Edija Baše, ali njegov udarac glavom završio je tik uz vratnicu golmana Mikulića.

U 44. minuti domaći stoper Zgrablić čisti šansu Osijeka praktički s gol linije. Nastavak donosi silovitiji Osijek, dok im nagrada stiže u 61. minuti preko Ejupija. Uspio je Osijek probiti po desnoj strani, lopta je stigla Lopi na glavu koji je sa par metara tukao u stativu, međutim, na pravom je mjestu bio Ejupi koji dovodi u vodstvo goste.

Osječani su rutinski održavali vodstvo do kraja, krajnja potvrda stigla im je u 91. minuti. Bio je to raritetan kiks Mladena Matkovića, promašio je cijelu loptu i onda je Boban to sproveo u praznu mrežu. Dvoboj je pred oko 1600 gledatelja na stadionu HNK Cibalia u Vinkovcima sudio Pajač iz Sv. Ivana Zeline.

16. kolo MAXTv Prve lige, Vinkovci

Cibalia - Osijek 0:2 (Ejupi 61', Boban 90+1')

SASTAVI:

Cibalia: Matković; Zgrablić, Jerbić, Filipović, Dabro, Pervan, Baša, Crnčević, Mijoković, Čuljak, Mišić

Osijek: Mikulić; Barišić, Barać, Vojnović, Ejupi, Perošević, Arsenić, Škorić, Lopa, Lukić, Knežević

KRONOLOGIJA:

KRAJ! Osijek je zasluženo pobijedio u Vinkovcima 0-2 preko Ejupija i Bobana.

90' GOOOOOL! Tragikomičan kiks Matkovića, promašio je cijelu loptu i onda je Boban to sproveo u mrežu.

78' Osijek rutinski kontrolira utakmicu, ne dopušta domaćima previše prostora za djelovanje.

67' Pušić je na terenu umjesto Kneževića kod Osijeka.

61' GOOOOOL! Uspio je Osijek probiti po desnoj strani, lopta je stigla Lopi na glavu koji je sa par metara tukao u stativu, međutim, na pravom je mjestu bio Ejupi koji dovodi u vodstvo goste!

60' Andrej Lukić je zaradio žuti karton zbog grubog starta. Kod Cibalije izlazi Baša, ulazi Tiago.

59' Lopa je tukao nezgodno iz slobodnjaka, ali Matković se snašao i obranio to nogom.

58' Žuti karton za Filipovića.

50' Tuče Knežević, ali brani Matković. Prvo uzbuđenje u drugom poluvremenu.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

44' SPAŠAVA ZGRABLIĆ! Lopta je prošla ispod Matkovića, ali Zgrablić to čisti s crte!

43' Ejupi je zaradio žuti karton zbog kojeg ga neće biti protiv Dinama u idućem kolu.

41'  PRIJETE DOMAĆI! Čuljak je lijepo ubacio s lijeve strane, tukao je Baša glavom i to je otišlo tik uz vratnicu.

30' Žuti karton dobio je gostujući branič Barać.

19' BRANI MIKULIĆ! Baša je šutirao, ali Mikulić spreman. Dižu se i domaći.

17' STATIVA! Vojnović je tukao iz daljine, lopta završava na prečki. Dobra šansa za goste.

8' Traje početno ispitivanje snaga, igra se uglavnom na sredini terena.

1' Utakmica je upravo počela na znak suca Igora Pajača!

NAJAVA:

'Nebeskoplavi' danas su lišeni usluga Tomaševića, Šimunca i Žderića, dok je kapetan Frane Vitaić nedovoljno oporavljen pa će biti na klupi.

Osijek stiže u ulozi favorita, uostalom, imaju 30 osvojenih bodova poslije 15 odigranih kola te sjajan učinak u gostima od pet pobjeda i dva poraza. Zoran Zekić ne može računati na desnog beka Matasa.