Komentari 8

Spektakularni Islanđani, Turci se jedva spasili protiv Ukrajine

1

DRAMA NA ISLANDU Finnbogason je u 90. izjednačio na 2:2., a Ragnar Sigurdsson u petoj minuti nadoknade pogodio i za 3:2 za veliki delirij domaće publike

Turska je nakon sretno izvučenog boda u Zagrebu ugostila je Ukrajinu, a Fatih Terim izveo je sastav: Babacan - Özbayrakli, Toprak, Balta (od 46. Ayhan), Caner Erkin - Mor, Tufan (od 77. Sen), Topal, Calhanoglu - Ünal (od 46. Cigerci), Tosun.

Dok je prvih 11 koje je izabrao ukrajinski izbornik Andrij Ševčenko: Pjatov - Butko, Kučer, Ordec, Sobol - Jarmolenko, Zinčenko (od 46. Sidorčuk), Stepanenko, Kovalenko, Konopljanka (od 81. Petrjak) - Kravec (od 73. Zozulja).

Ukrajinci su u tri minute poveli s 2:0! Jarmolenko je zabio u 24. minuti iz jedanaesterca, nakon što je Toprak srušio Kraveca, a Kravec je u 27. i sam zabio, na asistenciju Jarmolenka!

Imali su potom Ukrajinci još jednu veliku šansu, ali Kravec je promašio.

Tufan je u 45. minuti smanjio na 1:2 glavom na asistenciju Calhanoglua. Da bi u nastavku Turci zatresli vratnicu, pritiskali, iako je i Jarmolenko imao dobru šansu. No Calhanoglu je u 81. s bijele točke zabio za 2:2 nakon prekršaja Stepanenka na Tosunu.

Idući hrvatski suparnik Finska na gostovanju na Islandu istrčao je u sastavu: Hradecky - Väisänen, Halsti, Arajuuri, Moisander - Hetemaj, Ring (od 90. Schuller), Arkivuo, Lod - Hämäläinen (od 56. Markkanen, od 85. Raitala), Pukki.

A sastav Islanda je: Kristinsson - Saevarsson (od 89. Bjarnason), Arnason, R. Sigurdsson, Skulason - Bjarnason, Gunarsson, G. Sigurdsson, Gudmundsson - B. Sigurdsson (od 75. Kjartansson), Finnbogason.

Finci su poveli u 21. minuti golom Teemua Pukkija, Kari Arnason izjednačio je u 37., ali je Robin Lod odmah u 39. vratio vodstvo Fincima.

U drugom je dijelu Sigurdsson promašio veliku šansu, obranio mu je izvrsno Hradecky, da bi u 51. minuti  razigrani Gylfi Sigurdsson promašio penal pogodivši gredu! Ipak, Finnbogason je u 90. izjednačio na 2:2.  A Ragnar Sigurdsson u petoj minuti nadoknade pogodio i za 3:2.