Komentari 98

Zadar razbio Split s 27 razlike i nakon 13 godina postao prvak!

U grotlu Višnjika, pred vatrenom publikom i Tornadom, Zadar je pokazao svjetsku košarku. Proigravanja, alley-oopovi, zakucavanja... Zadrani su nakon 13 godina prvaci Hrvatske, treći put u svojoj povijesti

Košarkaši Zadra novi su prvaci Hrvatske nakon što su u odlučujućoj, petoj utakmici finala svladali u svojoj dvorani KK Split s 84-57 (49-29), te s 3-2 u pobjedama po treći puta u povijesti osvojili nacionalni naslov.

POGLEDAJTE VIDEO: Navijanje u Zadru

Navijanje u Zadru 01:08

Odluka o prvaku nazirala se već u prvoj četvrtini, koju su Zadrani dobili s 17-9, a praktički je odlučena na poluvremenu, na koje su domaćini otišli s ogromnih "plus 20" (49-29). Do kraja je samo ostalo pitanje s koliko razlike u korist Zadrana će završiti posljednji klupski susret u Hrvatskoj ove sezone.

Ludnica u Zadru: Ulice 'gore', ori se pjesma tisuće navijača

Kod Zadra su najbolji bili Antonio Jordano, koji je pogodio sedam trica i ukupno ubacio 22 poena te Michael Onuaku (19 poena, 15 skokova) , dok je Splićane predvodio Roko Leni Ukić s 18 poena, koji je jedini kod gostiju bio iznad deset postignutih koševa.

Zadar je zadnji puta bio prvak Hrvatske 2008. godine, a Splićani 2003.

Utakmicu je, nakon dugo vremena, pratio veliki broj navijača u dvorani Krešimira Ćosića na Višnjiku. Njih između dvije i tri tisuće navijalo je uoči utakmice, a veselje i pjesma preselili su na tribine, prvi put nakon 14 mjeseci bez publike.

FINALE KOŠARKAŠKOG PRVENSTVA 20 SATI , Višnjik, Zadar
Zadar
84 : 57
Split

I KRAAAAJ!

Višnjikom se ori "šampioni, šampioni", Zadar je s 27 razlike razbio Split i prvi put nakon 2008. godine osvojio naslov prvaka Hrvatske.

Treći je ovo put da je Zadar postao hrvatski prvak.

4. ČETVRTINA/ 10'

Bursać je tražio Planinića, koji je izborio prekršaj. Zadrani kombiniraju, ali su se preigrali pa je istekao napad.