Komentari 2

Split srušio Mornar, susret gledali i treneri Hajduka...

Splićani su mirno kontrolirali događanja na terenu sve otkako su u prvoj minuti druge četvrtine serijom 8-0 ostvarili prednost 36-28 pa do 35. minute kada su se goti iz Bara približili na 81-76

Košarkaši Splita u susretu su 22. kola regionalne ABA lige kao domaćini svladali Mornar iz Bara sa 91-80 (28-28, 25-14, 20-18, 18-20).

Dominik Mavra je sa 20 koševa i 11 asistencija predvodio Split, Shannon Shorter i Tyrell Nelson su dodali po 15, dok je Marko Pecarski sa 18 ubačaja bio prvo ime Mornara.

Split: Utakmica 22. kola ABA lige, Split - Mornar

Splićani su mirno kontrolirali događanja na terenu sve otkako su u prvoj minuti druge četvrtine serijom 8-0 ostvarili prednost 36-28 pa do 35. minute kada su se goti iz Bara približili na 81-76. No, da se ne bi otišlo u neizvjednu završnicu pobrinuo se Shorter koji je s dva uzastopna koša odveo domaće do prednosti 85-76 dvije i pol minute prije kraja.

Utakmicu su s tribina pratili trener Hajduka Ivan Leko te trener juniora Marijan Budimir. Prije samo dva dana njegovi igrači ispisali su povijest kluba plasmanom u polufinale Lige prvaka mladih.

Split je ovom pobjedom stigao do omjera pobjeda i poraza 9-13, dok je Mornar pao na 7-14.