Komentari 6

Split Tommy osvojio Hrvatski kup u futsalu: Pao je Nacional

1

Od samog početka finala bilo je jasno kako će igrači Split Tommyja uzeti naslov pobjednika Kupa Hrvatske u futsalu. U dvorani Sutinska vrela svladali su zagrebački Nacional 4-2

Malonogometaši Split Tommyja pobjednici su Hrvatskog kupa u futsalu. U finalnoj utakmici u Sportskoj dvorani Sutinska vrela u Zagrebu splitovci su pobijedili zagrebački Nacional rezultatom 4-2 (4-1).

Split je praktički sve riješio u prvih devet minuta postigavši tri gola preko Duje Bajrušovića (6.), Josipa Sutona (7.) te Stjepana Perišića (9. minuta).

Iako je Nacional već u 10. minuti smanjio zaostatak preko Tihomira Novaka, više od toga nije se uspio približiti Splitu. Štoviše, Jakov Grcić minutu prije odlaska na odmor vratio je tri gola prednosti za Tommy, a u drugoj minuti nastavka Kristjan Čujec postavio je konačnih 4-2.

Split je tako zaustavio branitelja naslova pobjednika Kupa u finalnoj utakmici, a priliku za revanš vodeći sastav 1. HMNL dva kola prije kraja osnovnog dijela prvenstva imat će u doigravanju.