Komentari 22

'Sve golove sam zabio unutar 16 metara, imam taj osjećaj za gol'

Prvo poluvrijeme bilo je jako teško, mučili smo se sa izlaskom jer su dobro pritisnuli. Nismo uspjeli uhvatiti posjed da izađemo prema naprijed, nismo stvarali šanse, ali slika se u potpunosti promijenila, rekao je Pašalić

Da sam ovo zamišljao ne bi bolje ispalo. Na maksimalnom nivou smo odradili 90 minuta, nismo primili gol i posao je odrađen. To je prelijep osjećaj, nešto što sanjaš cijeli život i priliku pokušavaš iskoristiti na najbolji mogući način, rekao je nakon debija u dresu Vatrenih stoper Dinama Josip Šutalo (22).

Hrvatska je na Parken stadionu u Kopenhagenu slavila protiv Danske 1-0, ali imali su Vatreni puno sreće što su u prvom poluvremenu prošli netaknute mreže.

Liga nacija i služi za to! Dvojica mladića posebno su oduševila

- Prva utakmica da igramo zajedno, ali dosta smo se dobro snašli. Nismo bili mirni na pasu pa smo se dosta trkački potrošili u prvom dijelu, ali uspjeli smo izgurati i u drugom je poluvremenu to izgledalo bolje - zaključio je Šutalo.

A pobjednički je gol zabio Mario Pašalić (27) u 69. minuti. Opet se nogometaš Atalante našao na pravom mjestu i pogodio kraj Kaspera Schmeichela.

Euro 2020 - Round of 16 - Croatia v Spain

- Prvo poluvrijeme bilo je jako teško, mučili smo se sa izlaskom jer su dobro pritisnuli. Nismo uspjeli uhvatiti posjed da izađemo prema naprijed, nismo stvarali šanse, ali slika se u potpunosti promijenila u drugom dijelu. Stvarali smo šanse i stigli do gola - objasnio je Paša pa se osvrnuo na ulazak Modrića Kovačića na poluvremenu.

- To su dva ponajbolja vezna na svijetu, a kad oni uđu, još s Brozom dobiješ sigurnost u vezi, naravno da dobiješ na posjedu. Sve golove što sam zabio su unutar 16 m, imam taj nekakav osjećaj za gol, odbilo mi se i lopta je ušla.

Schmeichel o tajni hrvatskog uspjeha, Modriću i Ligi nacija: Pa to natjecanje nitko ne voli!

Nakon tri kola treće sezone Lige nacija Hrvatska ima četiri boda kao i Austrija, dok je na prvom mjestu Danska sa šest bodova. A posljednji su - Francuzi.

- Malo tko je očekivao da Francuzi neće imati pobjedu nakon tri kola, svi smo tu u bod, dva. Ostaju još tri kola i bit će zanimljivo - zaključio je Mario.