Komentari 4

Svindalu spust, Zrnčić Dimu prvi bodovi u novoj sezoni...

1

Svindalu je ovo treća uzastopna pobjeda ove sezone, a jedino nije uspio slaviti na otvaranju sezone u veleslalomu u Soldenu. Natko Zrnčić Dim završio je kao 25.

Norvežanin Aksel Lund Svindal pobjednik je spusta u američkom Beaver Creeku, dok je Natko Zrnčić Dim zauzeo 25. mjesto osvojivši prve bodove ove sezone u Svjetskom kupu.

Svindalu je ovo treća uzastopna pobjeda ove sezone, a jedino nije uspio slaviti na otvaranju sezone u veleslalomu u Soldenu. Svindal je do 28. pobjede u karijeri stigao sa 30 stotinki sekunde boljim rezultatom od sunarodnjaka Kjetila Jansruda, a treći je bio Francuz Guillermo Fayed sa 70 stotinki sekunde zaostatka.

Jedini hrvatski predstavnika na današnjem spustu Natko Zrnčić Dim prošao je ciljem kao 25. sa 2.20 sekundi zaostatka osvojivši prvih šest bodova ove sezone.

U ukupnom poretku Svjetskog kupa vodi Svindal sa 307 bodova, a na drugom mjestu je Talijan Peter Fill sa 172 boda, a treći je Jansrud sa 151 bodom. Filip Zubčić je na 36. mjestu sa 22 boda, dok se Zrnčić Dim nalazi na 57. mjestu sa šest bodova. U poretku spustaša vodi Svindal (200) ispred Filla (112) i Fayeda (110). Zrnčić Dim se nalazi na 31. poziciji sa šest današnjih bodova.

U subotu je u Beaver Creeku na rasporedu super-G, a u nedjelju veleslalom.

Vonn slavila u Lake Louiseu

Amerikanka Lindsey Vonn pobjednica je spusta Svjetskog kupa skijašica u kanadskom Lake Louiseu što je njezina prva pobjeda ove sezone, te 68. u karijeri. Vonn je slavila sa 58 stotinki sekunde ispred Austrijanke Cornelia Hutter, a treća je bila još jedna Austrijanka Ramona Siebenhofer sa 1,07 sekunde zaostatka.