Komentari 63

Talijani slomili Makedonce tek u 92., Islanđani dobili i Tursku

1

Srbija je u Beogradu u neizvjesnoj utakmici svladala Austriju 3-2, a dramatično je bilo u Skoplju, gdje je Makedonija do završnice vodila protiv Italije pa ostala bez bodova

Makedonci su bili minutama udaljeni od iznenađenja protiv talije u nedjeljnim kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo u Rusiji. Zaostatak od 0-1 golom Belottija iz 24. minute sredinom nastavka pretvorili su u prednost.

Bivši napadač zaprešićkog Intera Ilija Nestorovski izjednačio je u 57. minuti, a samo dvije minute poslije u strijelce se za domaću reprezentaciju upisao Ferhan Hasani za ludnicu na tribinama u Skoplju. No daleko je bio kraj.

Ciro Immobile donio je pobjedu Talijanima golovima u 75. i 92. minuti te ih tako ostavio na diobi prvog mjesta ljestvice skupine G. Dijele ga sa Španjolskom koja je pobijedila Albaniju u Skadru 2-0 golovima Diega Coste i Nolita. Bila je to 57. uzastopna utakmica bez poraza u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo za "furiju".

U prvoj utakmici dana u spomenutoj skupini Izrael je teže od očekivanog svladao Lihtenštajn 2-1 dvama golovima Tomera Hemeda.

Island je dvama golovima u prvom poluvremenu slomio otpor Turske koja je tijekom cijele utakmice samo dvaput pucala u okvir te je pobijedio 2-0.

Sa sedam bodova "otočani" su se bodovno izjednačili na vrhu skupine I s Hrvatskom koja je ranije svladala Finsku. Ukrajina je u istom terminu bila bolja od Kosova 3-0.Kvalifikacije za SP 2018.

Zanimljivo je bilo i u skupini D, gdje Wales nije na domaćem terenu uspio pobijediti Gruziju (1-1). Gareth Bale doveo je Velšane u vodstvo u desetoj minuti, a konačan rezultat postavio je Okrijašvili u 57.

Irska je bila sigurna kod Moldavije​ pobijedivši 3-1, a Srbija je u Beogradu svladala Austriju 3-2 uz dva gola Aleksandra Mitrovića.

Skupina D

• Wales - Gruzija 1-1 (Bale 10' / Okrijašvili 57')
  • Moldavija - Irska 1-3 (Bugaev 45+1' / Long 2', McClean 69', 76')
  • Srbija - Austrija 3-2 (Mitrović 6', 23', Tadić 74' / Sabitzer 15', Janko 62')

Skupina G

• Izrael - Lihtenštajn 2-1 (Hemed 4', 16' / Goppel 49')
  • Makedonija - Italija 2-3 (Nestorovski 57', Hasani 59' / Belotti 24', Immobile 75', 90+2')
  • Albanija - Španjolska 0-2 (Diego Costa 55', Nolito 63')