Komentari 10

Težak početak Danijela Jusupa: Zadar i dalje ne zna za pobjedu

1

Košarkaši Zadra doživjeli su i šesti uzastopni poraz u ABA ligi, nakon što su u dvoboju 6. kola pred svojim navijačima izgubili od beogradskog Partizana sa 57-72 (14-18, 16-27, 16-17, 11-10).

Momčad Danijela Jusupa predvodio je Amerikanac Bryon Allen sa 16 koševa uz kojeg je jedini s dvoznamenkastim učinkom bio Ive Ivanov koji je ubacio 10 poena. U momčadi Partizana najefikasniji je bio Marcus Paige sa 14 koševa, dok je Ognjen Jaramaz postigao 13 poena.

Partizan je pitanje pobjednika riješio u drugoj četvrtini (16-27), nakon koje je stvorio zalihu od 15 koševa prednosti za drugo poluvrijeme. Zadrani se do kraja dvoboja nijednom nisu primakli na jednoznamenkasti zaostatak.

01:34

Dvoboj u dvorani Krešimira Ćosića pratilo je oko 5000 gledatelja.

Zadar je jedina momčad koja je još uvijek bez pobjede u ovoj sezoni ABA lige, dok je Partizan s učinkom 4-2 privremeno zasjeo na drugo mjesto iza vodećeg FMP-a koji ima 5-1.

Košarkaši Cibone doživjeli su peti poraz u novoj sezoni ABA lige, nakon što su u subotnjoj utakmici 6. kola odigranoj u Podgorici izgubili od domaće Budućnosti sa 87-64 (26-18, 25-8, 18-21, 18-17).

Filip Bundović sa 17 koševa i Josip Bilinovac sa 15 poena bili su najbolji u sastavu hrvatskog prvaka, dok su petoricu strijelaca Budućnosti sa dvoznamenkastim učinkom predvodili Amerikanci Hassan Martin sa 16 i Justin Cobbs sa 12 koševa.

Cibona je rezultatsku ravnotežu održavala u početnih sedam minuta, da bi momčad Ivana Velića potpuno potonula u drugoj četvrtini koja je završila 25-8 u korist Podgoričana.

Hrvatska košarka od Cedevitinog odlaska nema predstavnika među jačim momčadima ABA lige. Zadar je usamljen na dnu, a ni Cibona nije puno dalje...