Komentari 28

Krama šou: Zabio petom, samo Lewandowski u 2019. ima više

11

NAJZASLUŽNIJI Dva gola zabio je Nurnbergu i svoj Hoffenheim odveo do devete pobjede u sezoni te dva boda od mjesta koje vodi u Europsku ligu. Andrej Kramarić odigrao je sjajan susret i zabio golčinu petom

Nogometaši Hoffenheima pobijedili su 2-1 Nürnberg u 25. kolu Bundeslige. Strijelac oba gola bio je naš Andrej Kramarić! Prvi je dao iz penala, a drugi fantastično petom čime je došao do 17. gola u sezoni, odnosno 12. u njemačkom prvenstvu!

GER, 1 FBL, TSG 1899 Hoffenheim vs 1. FC Nuernberg

Nürnberg je zakuhao situaciju kada je Patrick Erras igrao rukom u svojem šesnaestercu. Kramarić je prišao bijeloj točki u 25. minuti, postavio loptu, zaletio se i - poslao golmana u jednu, a loptu u drugu stranu.

1899 Hoffenheim - 1st FC Nuremberg

Hoffenheim je sjajno napadao u prvom dijelu i imao nekoliko ozbiljnih šansi. Belfodil je u 33. minuti sjajno pucao, no golman mu je udarac odbio u stativu, a samo tri minute kasnije Grillitsch je tukao u desnu stativu. Nürnberg je uspio preživjeti silne nalete domaćina.

U nastavku se Nürnberg probudio i krenuo prijetiti, a pritisak se isplatio u 61. minuti kada je Behrens pogodio za izjednačenje.

No, u 78. odgovorio je naš Kramarić! Hoffenheim je odigrao sjajnu akciju koju je hrvatski napadač završio petom! Zabio je sjajan gol i svojoj momčadi donio 9. pobjedu u sezoni.

GER, 1.FBL, TSG 1899 Hoffenheim vs 1. FC Nürnberg

Hoffenheim je trenutno osmi na tablici s 37 bodova, dva od šestog mjesta koje vodi u Europsku ligu.

U 2019. u Bundesligi samo je Rober Lewandowski zabio više golova od Andreja Kramarića. Poljski reprezentativac zabio je sedam, hrvatski napadač šest. No s dva gola Nürnbergu Kramarić je stigao na dva gola zaostatka od Seada Salihovića, koji je najbolji strijelac u povijesti Hoffenheima. Salihović je zabio 47, Kramarić je na 45.

S ovakvom formom uopće ne sumnjamo da će Andrej vrlo brzo stići i prestići Salihovića, možda već sljedeće kolo kada Hoffenheim gostuje kod Stuttgarta.