'Tko će kome...': Ejupi je zabio dva, Osijeku četvrta u gostima | 24sata

Komentari 14

'Tko će kome...': Ejupi je zabio dva, Osijeku četvrta u gostima

1

U subotu su odigrane dvije utakmice šestog kola MAXtv Prve lige. Cibalia i Istra remizirale su u Vinkovcima 1-1, dok je Osijek na gostovanju kod Slavena došao do četvrte gostujuće pobjede rezultatom 3-2

U susretu 6. kola Prve HNL Osijek je na gostovanju u Koprivnici pobijedio Slaven Belupo 3-2 ostvarivši već četvrtu gostujuću pobjedu na startu sezone.

Bio je to zanimljiv susret prepun obrata u kojem je Slaven poveo 1-0. Osijek je okrenuo rezultat, domaćin je potom izjednačio na 2-2, da bi u samoj završnici najbolji igrač utrakmice Muzafer Ejupi svojim drugom golom bivšem klubu donio Osijeku pobjedu.

Ejupi se među strijelce upisao i u 58. minuti, a pogodak za goste zabio je i Štiglec u 66. minuti u vlastitu mrežu. Strijelci za Slaven Belupo bili su Ivanovski (41'-11m) i Savić (83').

Osijeku je ovo bilo četvrto gostovanje i četvrta pobjeda, dok su na svom travnjaku u dva susreta osvojili samo jedan bod.

U prvom današnjem susretu Cibalia i Istra 1961 odigrali su 1-1. Za Cibaliju je zabio Vitaić (28'), a strijelac za Istru bio je Solomon Theophilus (56').

Treba reći i da napadač Istre Mario Lucio da Silva nije iskoristio penal u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena (45+1'), obranio mu ga je golman Mladen Matković.

U nedjelju su preostale dvije utakmice. Sastaju se Inter i Lokomotiva te Hajduk i Rijeka.

Na ljestvici vodi Dinamo sa 16 bodova, Rijeka je druga sa 13 bodova i utakmicom manje, a 13 bodova ima i Osijek.

MAXtv Prva liga, 6. kolo:

• Slaven Belupo - Osijek 2-3 (Ivanovski 41' (pen.), Savić 83' / Ejupi 58', 85', Štiglec 66' (ag.))
  • Cibalia - Istra 1961 1-1 (Vitaić 28' / Theophilus 56')