Komentari 37

Totti želio promašiti penal na oproštaju za zahvalu 'tifosima'

1

Nezaboravni kapetan i vođa Rome, veliki Francesco Totti proslavio je 43. rođendan, a njegovi suigrač Juan Jesus prisjetio se Tottijevih riječi kako će promašiti penal na oproštaju da bi navijači dobili loptu

Prije zadnje utakmice protiv Genoe, Totti nam je rekao da će, ako bude prilike, namjerno promašiti penal i poslati loptu među navijače, prisjetio se stoper Rome, Brazilac Juan Jesus (28).

Bio je to velik dan za Rim, na Olimpicu su se opraštali od svog heroja. Bila je to posljednja utakmica za današnjeg slavljenika Francesca Tottija, kraj jedne ere u 'vučici'. Totti je susret započeo na klupi, a nije dobro krenulo za Romu, hrvatski strateg na klupi Genoe Ivan Jurić uspio je posložiti momčad koja je načela mrežu Rome već u trećoj minuti preko Pellegrija, ali Džeko je poravnao na 1-1 u 29. minuti.

AS Roma v Genoa - Serie A

I s time se otišlo na odmor, a u 54. minuti cijeli je stadion bio na nogama i pljeskao najvećem. Francesco Totti ušao je u igru umjesto Mohameda Salaha. A dvadeset minuta kasnije druga je legenda Rome poentirala za preokret - Daniele de Rossi. No, pet minuta kasnije Danko Lazović vratio je rezultat u egal i zabio za 2-2.

Da oproštaj Tottija ne bi prošao bez pobjede, u 90. minuti zabio je Diego Perotti. Srećom za bodove Rome kojima je ta utakmica ovisila o plasmanu u Ligu prvaka, nije bilo penala pa ga Totti nije mogao promašiti. No, njegova gesta u kojoj je želio promašiti penal kako bi netko od 'najžešćih' navijača dobio uspomenu na njegovu oproštajnu utakmicu.  Prije početka tog susreta Totti je uzeo loptu i na nju napisao:

Football Soccer - AS Roma v Genoa - Serie A

- Nedostajat ćeš mi - i tako se oprostio od radosti loptanja na zelenom terenu.

Danas je navršio 43 godine, a u 25 sezona nosio je dres samo jednog kluba - Rome. U dresu 'rimske vučice' nastupio je 786 puta i zabio 307 golova. Francesco, sretan rođendan!