Komentari 14

Rodeš u utrci života došao do šestog mjesta, Vidović je 12.!

Naš Istok Rodeš došao je do šestog mjesta na Svjetskom prvenstvu u Cortini d'Ampezzo! Najbolji rezultat bilo mu je sedmo mjesto u Madonni 2018. Matej Vidović također je bio sjajan, dohvatio je 12. mjesto

Muškim slalomom završilo je Svjetsko prvenstvo u skijanju, a u drugu vožnju u Cortini d'Ampezzo ušla su čak tri hrvatska skijaša. Istok Rodeš (25) odvozio je utrku života i došao do šestog mjesta. Dugo vremena bio je prvi, a onda ga je prestigao Daniel Yule, a potom i još neki od favorita.

U današnjem slalomu druga vožnja startala je od 15., a ne od tridesetog mjesta, a nakon prvih 15 krenuo je šesnaestoplasirani natjecatelj iz prve vožnje. Iskoristio je to Rodeš, koji je u drugoj vožnju startao drugi (u prvoj vožnji bio 14.) i došao je do rezultata karijere.  Najbolji rezultat bilo mu je sedmo mjesto u Madonni 2018.

FIS Alpine World Ski Championships

Do pobjede je došao Norvežanin Sebastian Foss-Solevaag s vremenom 1:46.48. Drugo mjesto pripalo je Adrianu Pertlu, vodećem iz prve vožnje. Austrijanac je zaostao 21 stotinku, a treće mjesto zauzeo je još jedan Norvežanin, Henrik Kristoffersen (1:46.94).

Osim Rodeša, vrhunski nastup imao je i naš Matej Vidović (27). On je doskijao do 12. mjesta i bit će mu to velika motivacija u nastavku sezone. U ovoj sezoni ispao je iz reprezentacije zbog rezanja troškova i lošijih rezultata ranije, a ovo će ga sigurno vratiti u fokus javnosti, ali i Saveza.

Filip Zubčić (28) nije uspio završiti drugo vožnju zbog greške u gornjem dijelu staze, ali sigurni smo da neće previše žaliti. On će iz Italije otići sa srebrnom medaljom u paralelnom veleslalomu te četvrtim mjestom u veleslalomu, disciplini koja mu je najveći forte. Podsjetimo, Samuel Kolega (22) nije završio prvu vožnju.

Najveći favorit i vodeći slalomaš u Svjetskom kupu, Austrijanac Marco Schwartz, napravio je pogrešku i izletio u drugoj vožnji nakon što je u prvoj imao osmo vrijeme. Pogriješio je i drugi veliki favorit, Francuz Clement Noel, koji je s velikim zaostatkom došao do cilja.

SP alpsko skijanje, slalom (m) - rezultati

1. Sebastian Foss-Solevaag (Nor)     1:46.48 sekundi
 2. Adrian Pertl (Aut)                1:46.69 (+0.21)
 3. Henrik Kristoffersen (Nor)        1:46.94 (+0.46)
 4. Alex Vinatzer (Ita)               1:47.68 (+1.20)
 5. Daniel Yule (Švi)                 1:47.70 (+1.22)
 6. ISTOK RODEŠ (HRV)                 1:47.84 (+1.36)
 7. Štefan Hadalin (Slo)              1:47.98 (+1.50)
 8. Alexis Pinturault (Fra)           1:47.98 (+1.50)
 9. Michael Matt (Aut)                1:48.04 (+1.56)
10. Armand Marchant (Bel)             1:48.22 (+1.74)
11. Ramon Zenhaeusern (Švi)           1:48.98 (+2.50)
12. MATEJ VIDOVIĆ (HRV)               1:49.02 (+2.54)
13. Benjamin Ritchie (SAD)            1:49.23 (+2.75)
14. Manfred Moelgg (Ita)              1:49.53 (+3.05)
15. Linus Strasser (Njem)             1:49.84 (+3.36)

2. VOŽNJA SLALOMA NA SP-U 13.30 sati , Cortina d'Ampezzo, Italija
GLAVU GORE, ZUBO!

Šteta, naš Filip Zubčić nije uspio završiti utrku u slalomu. Ipak, vesele nas sjajni nastupi Istoka Rodeša i Mateja Vidovića. Zubčić će se zadovoljiti srebrom u paralelnom veleslalomu i četvrtim mjestom u veleslalomu. Lijepi dani za hrvatsko skijanje!

FELLER PODBACIO

Puno više javnost je očekivala od Austrijanca Manuela Fellera, ali on baš i nije u formi. Dosadašnji svjetski viceprvak odustao je nakon katastrofalnog nastupa. Sad ide Filip Zubčić!

BRAVO, MATEJ

Nije loš nastup imao ni naš Matej Vidović. Doskijao je do 11. mjesta i bit će mu to veliki motiv za nastavak sezone. S obzirom na rezultate ove sezone, njemu mjesto u reprezentaciji sljedeće sezone ne bi trebalo biti upitno. Imao je vrijeme 1:49.02.

PERTL NIJE USPIO

Najbrži iz prve vožnje Adrian Pertl nije uspio skinuti Fossa-Solevaaga s prvog mjesta što znači da će Norvežanin gotovo sigurno biti zlatni.

Najbolji skijaši iz prve vožnje odradili su svoje nastupe, sada slijede oni od 16. mjesta pa nadalje.

Istok Rodeš drži fantastično šesto mjesto!

POMOR FAVORITA

Clement Noel bio je jedan od glavnih favorita za zlatno odličje u Cortini, ali napravio je katastrofalnu grešku i u cilj je doskijao reda radi, s gotovo 10 sekundi zaostatka za vodećim. Nakon Francuza, izletio je Jakobsen.