Komentari 238

Gem, set, meč! PSG je utrpao Zvezdi šest komada u Parizu...

9

Kakva rapsodija u Parizu! PSG je pokazao moć protiv Crvene Zvezde pobijedivši ih 6-1 i uvjerljivo pokupio bodove. Briljirao je sjajni Neymar koji je zabio hat trick i letio nezaustavljivo poput aviona cijelu utakmicu...

U susretu 2. kola C skupine nogometne Lige prvaka PSG je na Parku prinčeva pobijedio Crvenu zvezdu 6-1 što je beogradskom sastavu najteži europski poraz u povijesti kluba.

Srpski prvak je u prvom kolu iznenadio favorizirani Napoli odigravši 0-0, no u drugom kolu doživio je pravi debakl. Crvena zvezda se dobro držala u prvih 20 minuta, no onda je procurilo. PSG je do kraja poluvremena zabio četiri gola, a u nastavku još dva. Pobjeda PSG-a je mogla biti i uvjerljivija, no Milan Borjan se istaknuo s nekoliko odličnih obrana.

Parižani su poveli u 20. minuti golom Neymara iz slobodnog udarca, a brazilski majstor je 158 sekundi kasnije zabio i za 2-0 nakon duplog pasa sa Kylianom Mbappeom. Neymar je time oborio rekord Lige prvaka u postizanju dva gola u nizu, a dosadašnji je rekord također bio u njegovom vlasništvu. U dresu Barcelone zabio je "double" u razmaku od 166 sekundi.

Do kraja prvog dijela među strijelce su se upisali i Edison Cavani (37'), te Angel di Maria (41'). U nastavku susreta PSG je zabio još dva gola, a strijelci su bili Mbappe u 70. minuti, te Neymar u 82. minuti ponovo iz slobodnog udarca.

Marko Marin je u 75. minuti postigao utješni gol za goste.

Do sada je najveći europski poraz Zvezde bio iz 2004. kada je izgubila od PSV Eindgovena 5-0.

U ranijem terminu odigrana je i utakmica između Lokomotiva i Schalkea u skupini D. Njemački sastav je slavio u Moskvi sa 1-0 golom Westona McKenniea u 88. minuti. Vedran Ćorluka nije nastupio za ruski sastav.