Komentari 55

United srušio City uoči Dinama i 'redsima' uručio titulu prvaka

1

'Crveni vragovi' bili su veliki autsajder prije utakmice i koeficijent na njihovu pobjedu bio je čak 11. No, dokazali su onu staru nogometnu tvrdnju da u derbiju nema favorita. City je izgubio uoči puta za Zagreb

Manchester United šokirao je Manchester City i s 2-1 slavio u velikom gradskom derbiju! Na neki način je tako Liverpoolu praktički uručio naslov prvaka jer su 'redsi' sada ogromnih 14 bodova prednosti ispred 'građana'. Manchester City u srijedu gostuje kod Dinama u sklopu zadnjeg kola grupne faze Lige prvaka.

'Crveni vragovi' bili su veliki autsajder prije utakmice i koeficijent na njihovu pobjedu bio je čak 11. No, dokazali su onu staru nogometnu tvrdnju da u derbiju nema favorita. Pogotovo kada se radi o gradskom između takvih nogometnih velesila.

Utakmica je ustvari bila gotova već nakon prvog poluvremena. United je bolju igru u prvom dijelu okrunio golom Marcusa Rashforda iz penala u 23. minuti, a Anthony Martial povisio je na 2-0 šest minuta kasnije.

City je u nastavku bio bolja momčad, stvorio je više prilika i uglavnom se igralo u polovici Uniteda, no nedostajalo je koncentracije u završnici. Tračak nade vratio je Nicolas Otamendi u 85. minuti, mini pritisak trajao je sve do kraja i u jednom trenutku učinilo se čak da bi City mogao izjednačiti.

No, United se uspio obraniti i s Etihada je otišao s velika tri boda. Ovom pobjedom Solskjaerova momčad vratila se u borbu za četvrto mjesto i plasman u Ligu prvaka.